JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Rusko má až tři úspěšně otestované prototypy vakcín proti Koronavírusu Covidu-19, které zcela prokázaly svou efektivitu

RUSKO: Tři prototypy vakcíny proti koronavirové infekci byly úspěšně otestovány, prohlásil generální ředitel střediska Vektor Rinat Maksjutov.

„Jsou to nejpokrokovější přípravky z hlediska získaných výsledků,“ řekl v rozhovoru Rinat Maksjutov

Maksjutov upřesnil, že ve středisku pracuje na vakcínách nové generace několik skupin odborníků, celkem přes 100 lidí.

„To hlavní je zajištění ochrany před nemocí pro ty, kdo budou vakcinováni. Vyvinout bezpečný přípravek schopný tuto ochranu zajistit – to je ten největší problém,“ podotkl.

Ve Vektoru vědci testují vakcínu na zvířatech a na sobě

Vakcína proti koronavirové infekci se zkouší ve středisku Vektor na čtyřech druzích živočichů, a nikoli na dvou, jak se doporučuje, abychom se přesvědčili o její efektivitě a bezpečnosti v co nejkratším termínu, prohlásil generální ředitel střediska Vektor Rinat Maksjutov.

„Nehledě na doporučení národního zákonodárství použít nejméně dva druhy zvířat pro hodnocení imunogenity zkouší středisko Vektor vakcíny na čtyřech druzích zvířat, protože chápe význam vytvoření efektivního přípravku,“ řekl Maksjutov.

Upřesnil, že hodnocení neškodnosti vakcíny se provádí na myších, morčatech, králících a primátech. 60 pracovníků střediska vyzkouší vakcínu na sobě.

Výzkum vakcíny proti koronavirové infekci na lidech plánují ve Vektoru zahájit 15. července, dobrovolníci už byli vybráni, řekl generální ředitel střediska Vektor Rinat Maksjutov.

„Očekáváme zahájení klinických výzkumů 15. července. Klinických zkoušek se zúčastní 300 dobrovolníků. Už byli vybráni a plně odpovídají všem požadavkům,“ řekl Maksjutov v rozhovoru.

 

Byl uveden počet kmenů koronaviru zjištěných v Rusku

V Rusku bylo odhaleno přes sto kmenů nového koronaviru, prohlásil Maksjutov.

„Poté, co se v Rusku objevili nemocní, vyčlenili jsme vlastní kmeny koronaviru, máme jich nyní přes 100“, řekl v rozhovoru.

Přitom koncem května šéfka Rospotrebnadzoru Anna Popovová agentuře oznámila, že koronavirus nemá vysokou proměnlivost.

Ruská vicepremiérka Taťjana Golikovová označila dříve středisko Vektor za jeden z předních ústavů, které vyvíjí vakcínu proti covidu-19.

Pandemie koronaviru zachvátila skoro všechny země světa. Podle informací Světové zdravotnické organizace přesáhl celkový počet nemocných 10,1 milionu, z nichž přes 502 tisíc lidí zemřelo.

V Rusku bylo zjištěno přes 641 případů nakažení, zemřelo 9166 pacientů.

Odeslat komentář