JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

RUSKO TOTÁLNE ZOSMIEŠNILO PRIMITÍVNYCH SLOVENSKÝCH RUSOFÓBNYCH POLITIKOV, KTORÍ KONŠPIROVALI O SPUTNIKU AKO „HYBRIDNEJ ZBRANI“

SLOVENSKO/RUSKO: Rusko totálne zosmiešnilo slovenských rusofóbnych politikov a novinárov, ktorí konšpirovali o tom, že vakcína Sputnik V je geopolitická zbraň Moskvy, či súčasť  ruskej hybridnej vojny

Rusofóbna búrka kvôli Sputniku

Po tom, ako premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí vybavili pre Slovensko 2 milióny ruských vakcín Sputnik V, sa v bratislavskej kaviarni strhla vlna kritiky, hystérie a nenávisti voči Matovičovi, Rusku a ruskej vakcíne.

Odrazu už neplatilo, že vakcína je jediná záchrana pred koronou. Odrazu je všetko inak. Už máme dovolené aj premýšľať, či vakcíny sú vhodné alebo nie. Už nie je potrebná čo najrýchlejšia vakcinácia. Už sa hovorí o bezpečnosti.

Okolo ruskej vakcíny Sputnik V rozohrali korporátne médiá a niektorí politici nechutnú geopolitickú hru.

Rusofóbne médiá to rozzúrilo do nepríčetna. Tie začali chrliť jeden nenávistný článok za druhým. Pridali sa aj niektorí vládni politici, najmä zo strán Za ľudí a SaS a z opozičných mimoparlamentných strán najmä progresívne Slovensko.

Prozápadný fanatizmus najviac prejavil poslanec a predseda európskeho výboru Tomáš Valášek zo strany Za ľudí, ktorý kvôli nákupu ruskej vakcíny vystúpil z koalície.

 

Remišová: Geopolitická zbraň Moskvy

Kritikou nešetrila ani predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová, ktorá už skôr označila ruskú vakcínu Sputnik V za „geopolitickú zbraň Moskvy.“ A po nákupe ruských vakcín sa dokonca vyhrážala vystúpením z vlády. Teraz rétoriku zmiernila a hovorí len o rekonštrukcii vlády.

 

Korčok: Nástroj hybridnej vojny Ruska

Nákup ruských vakcín sa nepáčil ani ministrovi zahraničia Ivanovi Korčokovi. Ten si zakonšpiroval, že vakcína Sputnik V je nástroj hybridnej vojny Ruska:

Nie je to dar, je to tovar, ktorý má svoju cenu,“ uviedol Korčok. Netají, že ruskú vakcínu vníma ako nástroj hybridnej vojny zo strany Ruska. „Rozdeľuje nás tu doma, rozdeľuje nás v zahraničí, spochybňuje procesy v Európskej únii,“ poukázal minister.

Ivan Korčok
Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (v popredí)

Top 7 rusofóbnych výrokov

Pred pár dňami sme zverejnili zoznam top 7 rusofóbnych výrokov o vakcíne Sputnik V zo strany slovenských politikov a novinárov:

Ondrej Dostál: Úspech propagandistických hier Putinovho Ruska.

Neznámy slovenský diplomat v EK: (Rusi) používajú tú vakcínu ako hybridnú zbraň, ktorou rozleptávajú európsku jednotnosť

Arpád Soltész: Matovič sa zaradil medzi užitočných idiotov Kremľa. Dúfajme, že neuzavrel tajnú dohodu o pomoci ruskej armády

Michal Havran: Sputin V je prvá vakcína, ktorej vedľajší účinok sa prejaví pred jej podaním.

Michal Truban: Zbytočná nadpráca pre Putinovu propagandu

Michal Šimečka: Vyzeráme ako nejaký bizarný diktátorský pidištátik

Juraj Smatana: Je mi úplne jasné, že vakcínu Sputnik používa Putin ako propagandistickú zbraň.

 

Bojovníci proti konšpiráciám si zakonšpirovali

Je pritom paradoxom, že práve títo liberálni „slušňáci“ z bratislavskej kaviarne, od Korčoka, cez Remišovú, Dostála až po Smatanu sa pasujú do role najväčších bojovníkov proti konšpiráciám, dezinformáciám a hoaxom.

A sú to práve oni, ktorí šíria tie najuletenejšie konšpirácie o tom, že vakcína je vlastne niekoho hybridná zbraň. Absolútne bez dôkazov. Len preto, že Rusko vnímajú ako nepriateľa a Spojené štáty Americké ako našich najlepších spojencov. Myslenie ako z čias studenej vojny.

 

Geniálny ťah 

Rusko (alebo premiér?) však svojím geniálnym ťahom totálne zosmiešnilo a znemožnilo matovičových rivalov.

Premiér Igor Matovič na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom napísal, že dostal od výrobcu vakcíny Sputnik V oficiálnu ponuku, že v situácii, keď má byť ich vakcína na Slovensku predmetom takej nenávisti, že koaliční partneri hrozia až rozpadom vlády, sú ochotní ešte dnes zrušiť celú zmluvu na zabezpečenie 2 000 000 vakcín. A to bez akýchkoľvek sankcií voči Slovensku za nedodržanie zmluvy.

Týmto džentlmenským ústupkom tak Rusko dokázalo, že ich vakcína Sputnik V nie je žiadna „hybridná zbraň“ na rozoštvávanie spoločnosti.

Ak by totiž Rusku šlo touto vakcínou, resp. „hybridnou zbraňou“ o vyvolávanie nejakých politických nepokojov, tak by jednoducho tlačili na to, aby zmluva bola dodržaná. Rusko je však ochotné ustúpiť.

 

Pomoc Slovensku

O tom, že Rusku mohlo ísť o úprimnú pomoc Slovensku, ktoré je na tom momentálne v počte denných úmrtí na Covid v prepočte na počet obyvateľov na tom najhoršie na celom svete, svedčí aj fakt, že kým napríklad Maďarsku bolo na začiatok dodaných len 40 tisíc vakcín Sputnik V, na Slovensko ich prišlo až 200 tisíc. A istotne im za to Matovič nesľúbil Zakarpatskú Ukrajinu.

Rusko nás zachránilo v 2. svetovej vojne a poskytlo pomoc (ešte nevieme, či aj skutočnú záchranu – ak vakcíny majú nežiaduce účinky) aj teraz, keď vidí, že máme obrovské problémy s Covidom.

Žiaľ, naši niektorí rusofóbni politici a médiá nás priviedli do situácie, že pomoc od Ruska jednoducho odmietajú. Rusi sa nám preto nebudú vnucovať. Ak pomoc nechceme, tak ju nedostaneme.
Koniec koncov, na vakcíny Sputnik V čakajú v rade ďalšie krajiny, ktoré by sa za ne aj „pobili.“

 

Výrobca ruskej vakcíny požiadal o spustenie procesu registrácie

A to nie je jediný krok Rusov, ktorým totálne zosmiešnili rusofóbov básniacich o hybridnej zbrani.

Častým argumentom slovenských rusofóbov prečo je vakcína Sputnik V hybridnou zbraňou je aj to, že Rusi nechcú svoju vakcínu registrovať cez Európsku liekovú agentúru a tým vraj vrazili klin medzi členské krajiny EÚ.

Nuž, zhodou okolností to urobili práve dnes. EMA prijala žiadosť výrobcu vakcíny Sputnik V o spustenie procesu registrácie. Cieľom tzv. rolling review je priebežne posúdiť všetky údaje o jej účinnosti a bezpečnosti. Po rozhodnutí Výboru pre lieky na humánne použitie, že údaje doložené žiadateľom sú dostatočné, môže žiadateľ predložiť EMA formálnu žiadosť o registráciu.

A rozhodne to výrobca ruskej vakcíny nespravil kvôli náreku slovenských rusofóbov, ktorý spustili v pondelok. Tak dôležitý krok ako žiadosť o spustenie procesu registrácie vakcíny sa nedá urobiť zo dňa na deň. Predchádzalo tomu dlhodobé plánovanie a pripravovanie potrebných dokumentov. O tom, že ruský výrobca v súvislosti s registráciou vakcíny v EÚ už robil isté kroky sa hovorí už vyše mesiaca. Teraz prišla oficiálna žiadosť.

Ruská žiadosť o spustenie procesu registrácie vakcíny Sputnik V je tak ďalším prepleskom pre slovenských odmietačov ruskej vakcíny.

V tejto situácii by vrátenie vakcín Sputnik V do Ruska a zrušenie zmluvy na 2 milióny vakcín, ktoré môžeme dostať do konca júna, bolo totálne hlúpe, škodlivé a šlo by to proti záujmom Slovenskej republiky.

Dnes by už aj najzarytenejšiemu rusofóbovi malo byť nad slnko jasné, že Sputnik V nie je žiadna geopolitická zbraň, ani súčasť hybridnej vojny, ale jedná sa o vakcínu, ktorou môžeme zachrániť množstvo ľudských životov.

 

Korčok by sa mal Rusom ospravedlniť a odstúpiť

Urážky Ruska a ich vakcíny, ktoré zazneli na slovenskej politickej scéne by však nemali padnúť do zabudnutia.

Osobitne treba poukázať na ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka – nominanta Sulíkovej strany SaS, ktorý absolútne zlyhal. Minister zahraničia by sa mal správať ako normálny a slušný diplomat, ktorý aj keď mal nejaké výhrady k ruskej vakcíne, mal to povedať diplomaticky a hlavne slušne, bez emócií.

On však namiesto toho zákerným spôsobom slovne zaútočil na Rusko, keď tvrdil, že vakcína Sputnik V je nástrojom hybridnej vojny Ruska. Rusi jasne svojimi krokmi dokázali, že to nie je pravda. Korčok by sa preto mal Rusku za svoje stupídne a ničím nepodložené konšpirácie ospravedlniť. A najlepšie aj odstúpiť zo svojho postu.

Komentář

Odeslat komentář