JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ruský ministr zahraničí prohlásil, že USA v případu havárie MH17 tají „fakta kolosálního významu“

Spojené státy skrývají velmi důležitá fakta tím, že odmítají ukázat satelitní fotografie z katastrofy MH17 z července 2014, uvedl ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov.
„Před několika dny nizozemský soud přímo oznámil, že již není naděje, že Američané tyto fotografie poskytnou, a záležitost je pro soud uzavřena. Kolosálně důležitá fakta jsou utajována,“ řekl diplomat na fóru Primakovova čtení.

Případ MH17

Malajský boeing, který letěl z Amsterdamu do Kuala Lumpuru na lince MH17, havaroval 17. července 2014 poblíž Doněcka. Zahynulo 298 lidí. Kyjev obvinil z havárie domobranu, ale ti uvedli, že nemají k dispozici prostředky k sestřelení letadla v takové výšce.
Společná vyšetřovací skupina (SVS), která bez účasti Ruska provádí vyšetřování pod vedením nizozemského generálního prokurátora, dospěla k závěru, že letadlo bylo sestřeleno z komplexu Buk 53. protivzdušné raketové brigády z Kurska.

Jak řekl agentuře Sputnik náměstek generálního prokurátora Nikolaj Vinničenko, Moskva předala Nizozemsku nejen údaje o svých radarech, ale také dokumentaci, která dokazuje, že raketa, která zasáhla Boeing, patřila Ukrajině a byla vypuštěna z území kontrolovaného Kyjevem, ale vyšetřovatelé tuto informaci ignorovali.
Ministerstvo zahraničních věcí prohlásilo, že obvinění SVS jsou neopodstatněná a politováníhodná a vyšetřování je zaujaté a jednostranné. Všechny rakety, jejichž motor předložila nizozemská komise, byly po roce 2011 zlikvidovány, uvedli na Ministerstvu obrany RF.

Vladimir Putin zdůraznil, že Rusko nemá přístup k vyšetřování a bez toho Moskva nemůže uznat jeho výsledky.

 

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář