JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Šéf Tesly Elon Musk kritizuje internetové monopoly velkých technologických společností. „Vládnete nad svobodou projevu online. Stále více občanů to kritizuje“

Nyní promluvil dokonce i šéf Tesly Elon Musk. Kritizuje internetové monopoly velkých technologických společností. Vládnete nad svobodou projevu online. Stále více občanů to kritizuje.

Velcí internetoví giganti a technologické korporace na západním pobřeží USA se chovají jako autoritářské a totalitní vlády: Vymazávají, cenzurují a zakazují názory lidi, kteří se odchylují od povoleného hlavního proudu. Je to jako diktatura názoru: Co dělá vláda v Číně, tak o dělají technologické kartely v USA.
Twitter, Google, Facebook, Apple, Amazon: všichni jsou zapojeni do čistek a šílenství cenzury. Svoboda projevu občanů je ohrožena. Protože se internet stal důležitou platformou pro veřejnou debatu.
Dokonce i nejbohatší člověk na světě dnes prohlásil, že se obává svobody projevu, protože několik velkých amerických technologických společností řídí rozmanitost názorů na internetu. Myslí si, že stále více lidí vidí monopol názorů na internetu velmi kriticky.
Na Twitteru doslova napsal :
„Mnoho lidí bude velmi nespokojeno s high-tech na západním pobřeží jako de facto arbitrem svobody projevu.“ – „Mnoho lidí bude velmi nešťastných s high-tech na západním pobřeží jako de facto arbitrem svobody projevu. «
Elon Reeve Musk je americký podnikatel, vynálezce, inženýr a filantrop. Založil kosmickou společnost SpaceX a automobilku Tesla, kterou nyní jako CEO řídí. V minulosti spoluvlastnil internetový platební systém PayPal. V lednu 2021 jej agentura Bloomberg poprvé označila za nejbohatšího člověka světa, s majetkem převyšujícím 200 miliard dolarů.
Zdroj: https://www.prvnizpravy.cz

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář