JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Senátor Matteo Salvini, zlořečí plánům italské vlády levicového establishmentu udělit amnestii asi tak 600 000 ilegálním migrantům

ITÁLIE: Senátor Matteo Salvini, vůdce populistické strany Liga v Itálii, zlořečí plánům italské vlády levicového establishmentu udělit amnestii asi tak 600 000 ilegálním migrantům.

Podle zprávy v Miláně sídlících novin Il Giornale takový plán předložila italská ministryně zemědělství Teresa Bellanova a ten by měl vládě dovolit vydávat šestiměsíční obnovitelná povolení k pobytu a práci pro 600 000 ilegálních migrantů.

Salvini se v reakci na tento plán uchýlil na Twitter, kam napsal: „Vláda oznámila amnestii pro ilegální migranty v době, kdy počet příchozích vyrostl o 350 procent. 136 lidí se vylodilo na Lampeduse dnes večer. Udělat z Itálie migrační tábor? Díky, to ne.“

Kromě těch 181 migrantů, kteří v pondělí v Palermu dostali povolení se vylodit z lodi ‚Raffaele Rubattion‘, která je nabrala z člunů, dorazilo tento týden dalších 200 migrantů na ostrov Lampedusa. Podle zprávy od La Repubblica se ta nejnovější skupina 200 migrantů připojila k jiné skupině asi 100 migrantů, která už dva dny bydlí ve Favaloro. Dalších 118 migrantů je v karanténě pár kilometrů od pobřeží Lampedusy.

Starosta Lampedusy Salvatore Martello vyzval italské ministry obrany a vnitra i regionálního hejtmana k okamžitým krokům k nápravě situace.

„Vyloďování pokračuje a v tomto případě je tu navíc nebezpečí odmítání odpovědnosti: ve skutečnosti žádné ozbrojené složky nejsou ochotny migranty doprovázet z doku do Favaloro, kam se musí přemístit, protože to shromaždiště je už plné a nemůže ubytovat další migranty v nezbytné zdravotní karanténě.“

„Jako starosta nemám žádnou přímou pravomoc intervenovat. Co bychom měli dělat? Požádal jsem o odvlečení toho člunu do Favaloro, ale takhle se to nedá provést. Máme plný nouzový koronavirový stav, občané ostrova mají právo na ochranu svého zdraví a chápu, že stejné potřeby se vztahují i na muže orgánů zákona. Ale takováto situace je nepřijatelná. Je povinností institucí, aby intervenovaly, nemohou se zbavovat břemene své odpovědnosti za přijímání úplně a nechat to jen na nás.

Arthur Lyons, May 2020

Odeslat komentář