JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Škandálne Ukrajinské továrne na deti: generálna prokuratúra Ukrajiny začína riešiť otrasný nehumánny obchod s deťmi, ktoré Ukrajinky vynosili na objednávku a záujemci „neprevzali“ kvôli epidémii. Stovky „na páse“ vyrobených detí tak teraz čakajú opustené čo s nimi bude ďalej

UKRAJINA: Ukrajina rieši otrasný prípad obchodu s ľuďmi. Hoci prebieha pred očami celého sveta už dlhodobo, zdesenie vyvolal až teraz, kedy novorodeniatka určené na predaj „uviazli“ v kyjevskom hoteli kvôli uzavretým hraniciam. Ich kupujúci rodičia z Talianska, Nemecka, či Číny a medzi nimi aj štyri homosexuálne páry sa k nim zatiaľ nemôžu dostať. Taliani dokonca spustili petíciu, aby tieto deti mohli byť okamžite adoptované do normálnych rodín

Pandémia koronavírusu urobila škrt cez rozpočet v biznise s ľudskými túžbami cudzincov a núdzou Ukrajiniek, pri ktorom sa tie za peniaze nechali nahovoriť na surogátne materstvo – kedy niekomu vynosia dieťa na objednávku a musia sa zaviazať, že sa dieťaťa po pôrode okamžite zrieknu a nebudú si naň ani napriek vytvorenému silnému putu nárokovať. Pre koronavírus však celý proces skončil len pri odtrhnutí detí od týchto matiek, a k následnému posunu pre záujemcov nedošlo v dôsledku zatvorených hraníc.

Domáce médiá hovoria, že takto uviazlo až vyše 100 bábätiek, pričom 46 z nich je v hoteli Venezia a spoločnosť Biotexcom o nich podala správu.

Touto kauzou sa zaoberá už aj Generálna prokuratúra Ukrajiny.

Domáce média uvádzajú, že sa trestné stíhanie v tej veci ešte nezačalo, ale, ako prízvukujú, „je to na spadnutie“. Podľa nich je trestné stíhanie už iba otázkou času, pretože sa touto kauzou začal aktívne zaoberať osobne zástupca generálneho prokurátora Ukrajiny Gjunduz Mamedov.

Video, v ktorom Biotexcom tvrdí, že o deti v hoteli je „perfektne postarané“, vyvolalo vo svete a aj na samotnej Ukrajine veľmi negatívne reakcie a poukazujú na to, že je to mimoriadne podozrivý biznis. Ukrajinská ľudskoprávna ombudsmanka Ľudmila Denisovová vyzvala vládu, políciu a prokuratúru, aby si prísne posvietili na činnosť agentúry. Podčiarkla, že sú to fakticky kšefty s predajom ukrajinských detí do zahraničia

Spomínaná klinika BioTexCom však apelovala na ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí, aby pomohlo v „zlúčení“ rodín“ a zariadilo, aby sa zahraniční rodičia mohli dostať na Ukrajinu a prevziať „svoje“ deti. Domáce médiá podotkli, že komerčné náhradné materstvo je vo väčšine európskych krajín protizákonné, ale na Ukrajine je povolené. Klinika BioTexCom svoju činnosť dokonca propaguje ako ušľachtilú pomoc a propagačné video šíri v rôznych rečiach.

O katastrofálnej situácii s „cudzími“ novorodeniatkami a o „bežiacom pase v obchode s deťmi“ porozprávala aj ukrajinská ombudsmanka Ľudmila Denisovová. „Ukrajina sa opäť stala  epicentrom škandálov, spojených s ochranou práv detí, narodených metódou náhradného materstva,“ zdôraznila na svojej facebookovej stránke a uviedla nepríjemné čísla.

https://www.facebook.com/rodyna.blog/videos/2374271436207094/

„Celkovo čaká na svojich rodičov v rôznych zdravotníckych strediskách krajiny vyše 100 detí,“ prezradila novinárom. Ľudmila Denisovová dodala, že sa tento počet sa bude zvyšovať v závislosti od toho, ako dlho ešte budú platiť obmedzenia a uzatvorenie hraníc – „Ukrajinky budú rodiť aj ďalšie deti…“

Ľudmila Denisovová uviedla, že na ukrajinské novorodeniatka čakajú ich budúci rodičia z viacerých krajín: Spojené štáty, Francúzsko, Taliansko, Španielsko a Nemecko. Podrobnú analýzu situácie a všetky nepríjemné momenty prezentoval so svojom rozsiahlom článku ukrajinský denník „Strana“.

Domáce média pripomenuli, že prednedávnom v Kyjeve zatvorili ďalšiu kliniku, ktorá predávala novorodeniatka do zahraničia. Novinári zistili, že celková suma finančnej odmeny, ktorú dostávali účastníci tohto „obchodu“, dosahovala približne 50 tisíc dolárov, z ktorých úhrada za organizáciu umelého oplodnenia tvorila 15 tisíc dolárov a služby vo veci uzatvárania fiktívneho manželstva s cudzincami – cca 1 000 – 1 500 dolárov.

Eugen Rusnák

Odeslat komentář