JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

SLOVENSKÁ LIBERÁLNA VLÁDNA ČVARGA ZAÚTOČILA NOVÝM FAŠISTICKÝM KYBER-ZÁKONOM NA SLOBODU SLOVA. SOROSOVA BLONĎATÁ BÁBKA ZO SMETISKA TO MEDZITÝM AROGANTNE PODPÍSALA. SMER SSD TO POSÚVA NA ÚSTAVNÝ SÚD (VIDEO SK, 38min)

SLOVENSKO: Do Trestného zákona sa doplní nová skutková podstata trestného činu nebezpečného elektronického obťažovania. Vyplýva to z novely Trestného zákona, ktorú v utorok podpísala prezidentka Zuzana Čaputová.

Nová skutková podstata nebezpečného elektronického obťažovania v rámci Trestného zákona z dielne vládnej koalície je podľa strany Smer-SD pomerne vágna a môže viesť ku kriminalizovaniu kritiky verejne činných osôb. Na tlačovej besede to v utorok povedal podpredseda strany Erik Kaliňák. Podľa neho medzi výpočet toho, čo spadá pod danú skutkovú podstatu, patria napríklad „urážky a nadávky v komentároch v diskusiách pod fotografiami, videami alebo príspevkami na sociálnych sieťach, v emailových, chatových alebo SMS správach“ alebo napríklad „zverejnenie trápnych, intímnych alebo upravených fotografií respektíve videí“.

Ak sa jednotlivec dopúšťa tohto konania dlhodobo, teda napríklad po dobu troch mesiacov, môže mu podľa Kaliňáka od prvého júla prísť domov trestné oznámenie, pričom trest v takomto prípade môže byť až na úrovni troch rokov.

„Nová totalita po vzore západných „demokracii“ uťahuje uzdu kritikom aj na Slovensku. Zákon, ktorý dnes prezidentka podpísala je jasný NÁHUBKOVÝ zákon. Jeho cieľom je zapchať ústa opozícii a kritikom vôbec,“ myslí si Anna Belousovová.

„Odňatím slobody na tri roky sa potrestá ten, kto úmyselne prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, počítačového systému alebo počítačovej siete podstatným spôsobom zhorší kvalitu života niekoho iného. Urobiť tak môže tým, že ho dlhodobo ponižuje, zastrašuje, neoprávnene koná v jeho mene alebo dlhodobo inak obťažuje. Tiež tým, že neoprávnene zverejnení alebo sprístupní tretej osobe obrazový, zvukový alebo obrazovo-zvukový záznam jeho prejavu osobnej povahy získaný s jeho súhlasom, spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť alebo privodiť mu inú vážnu ujmu na právach.

Všimnite si formulácie tohto nového zákona. Sú zámerne veľmi všeobecné a posudzovanie naplnenia trestného činu bude tak veľmi subjektívne.
Čo je to „podstatným spôsobom zhoršená kvalita života“?

Alebo čo koho „obťažuje“?
Určite krehké a psychicky labilné povahy, ktorých je v tejto vláde až až, dokáže nadmieru „obťažovať“ akákoľvek kritika. A určite im to aj „podstatným spôsobom zhoršuje kvalitu ich života“. Pani prezidentka tento zákon s radosťou podpísala.

Veď v tom západnom svete, ktorý tak obdivuje, HRA NA DEMOKRACIU skončila! A ona to veľmi dobre vie. Už neplatí žiadna sloboda slova, pluralizmus názorov, či možnosť vyjadriť slobodne svoj názor! Nastáva cenzúra, obmedzovanie základných demokratických práv a slobôd.

Nastáva TOTALITA, o ktorej sa minulému režimu ani len nesnívalo. Tí „hlúpi“ komunisti rovno povedali, že je diktatúra proletariátu.

Múdri kapitalisti to robia inak. Plné ústa demokracie, práv, slobody. No v praxi skutek utek. Takí Assange a Snowden by vedeli rozprávať, čo sú to tie európske hodnoty slobody a demokracie.

A nech po tomto ešte niekto skúsi kritizovať Lukašenka, alebo Kima. Obidvaja sa môžu ísť učiť, ako sa to robí, teda ako zavádzať totalitu a ohlupovať pritom masy rečičkami o slobode, právach a podobne.

Moja vlastná skúsenosť na záver: Včera má FB blokol na 24 hodín za to, že som v jednej diskusii reagovala na fakt, že vojenská ataše na Ukrajine mala na rukáve uniformy našitý znak ukrajinskej brigády Čiernych kozákov – lebku!!! Mne tento znak časti vojsk armády Ukrajiny veľmi pripomínal znaky s lebkami, ktoré používali na svojich uniformách nacisti v druhej svetovej vojne. Ako dôkaz som v diskusii uviedla fotografie čiapok vojakov SS. Samozrejme tieto fotky som našla na googli. FB mi aké oznámil, že tieto moje príspevky nie sú v súlade s normami komunity. Inak povedané: skoro nacistické symboly na uniformách našich „spojencov“ sú ok, ale nesmie sa to kritizovať. To už je v rozpore s „normami“.

Rozmýšľam, či tie väzenia budú stačiť, keď okrem kajúcnikov sa o ich naplnenie budú odteraz starať aj práskači – politici, ktorých bude pravda o ich bačovaní obťažovať a podstatným spôsobom im bude zhoršovať kvalitu ich života,“ myslí si p. Belousovová.

„SMER-SD vyzval dnes prezidentku Čaputovú, aby nepodpisovala koaličný zákon o kyberfašizme. Podľa tohto gestapáckeho zákona vás budú môcť zavrieť na tri roky za to, že na sociálnej sieti napíšete kritický komentár o Matovičovi. Myslíte si, že to Čaputovú zaujíma? Nie, takýto fašistický zákon nepošle na Ústavný súd, ale referendum áno. Že ju hanba nefacká. Čaputová pár minút po našej verejnej výzve arogantne zákon podpísala a kyberfašizmus podporila. Už len zahajlovať, madam! Pôjdeme s tým na Ústavný súd – toto je taký útok na slobodu slova, aký tu ešte nebol!“ napísal vo facebookovom statuse PhDr. Ľuboš Blaha, PhD.

 

 

Zdroj: https://zemavek.sk/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář