JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Slovensku reálne hrozí, že trestaný vrah Lipšic sa stane šéfom Generálnej prokuratúry alebo Úradu špeciálnej prokuratúry!

SLOVENSKO: Advokát Daniel Lipšic zvažuje prijatie kandidatúry na post šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR alebo Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Potvrdil to v relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo. Hovorí o jedinečnej príležitosti pohnúť spravodlivosť dopredu.

„Nemám urobené definitívne rozhodnutie, ale zvažujem to. Zvažujem to, pretože si myslím, že v tomto čase je na Slovensku jedinečná príležitosť, možno prvýkrát za tridsať rokov, pohnúť spravodlivosť dopredu a postaviť pred spravodlivosť množstvo ľudí, ktorí si doteraz mysleli, že stoja nad zákonom,“ uviedol.

Poslanci Národnej rady (NR) SR počas týždňa schválili novelu zákona o prokuratúre spolu s pripomienkami prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá ju pôvodne vetovala. Rozšíril sa okruh možných kandidátov na post generálneho prokurátora, uchádzať sa oň môžu aj neprokurátori. Špeciálnym prokurátorom by sa už nemusel stať len prokurátor GP. Generálny aj špeciálny prokurátor po uplynutí alebo zániku funkcie bude môcť ostať prokurátorom generálnej prokuratúry.

Premiér Igor Matovič (OĽANO) deklaroval, že v koalícii nie je zatiaľ dohoda na konkrétnom mene. Zároveň uviedol, že necíti snahu od žiadnej strany v koalícii pripraviť cestu konkrétnemu kandidátovi. Prezidentka už uviedla, že nový generálny prokurátor by mal byť odborne erudovaný a mal by vyslať aj jasný signál o svojej politickej nezávislosti.

Komentář

 • Sh. Be. Ann

  6. září 2020

  Dobrý deň..
  To vôbec nie je pravdou, citujem: „… že Daniel Lipšic zabil môjho kamaráta Emila“, koniec citátu. Treba pripomenúť základný a logický fyzikálny faktor, ktorý je daný pre našu planétu, ZEMSKÁ PRÍŤAŽLIVOSŤ, od ktorej sa odvíja mnoho fyzikálnych javov !!! To znamená, že kto je schopný skôr zastaviť ?; pohybujúca sa osoba; ktorá má svoju hmotnosť a chôdzou sa pohybuje rýchlosťou kroku, alebo vozidlo, ktoré je niekoľko násobne hmotnostne ťažšie a pohybuje sa vyššou rýchlosťou ?, ako je rýchlosť chodca (teda rýchlosť kroku…). No jednoznačne chodec je schopnejší zastaviť skorej ako zastaví rozbehnuté vozidlo … No, a to je tak logické, že už nič od toho ani logickejšie nemôže byť !!! !!!
  A tak, ak chodci, čo i len rýchlosťou kroku, podbehnú pod rozbehnuté vozidlo, nič iné nemôžu očakávať, len to, že vozidlá ich budú zrážať…
  Súčasná právna legislatíva, doslova a do písmena pomaly chodcov dáva do absolútnych práv (a dobreže chodci – rovno nie sú „glorifikovaní“ a vyhlasovaní „za svätých“ a na cestách sa môžu správať ako chcú, akokoľvek a beztrestne !!)..
  (Mne osobne sa stalo, už viac krát, že chodec bez toho, aby sa pozrel do ľava a do prava, skočil na cestu, lebo vie, že má „absolútne práva“ a nebude právne postihnutý!! Potom, môže byť problém ubrzdiť rozbehnuté vozidlo). A najmä, ak ide chodec opitý z krčmy, skočí pred rozbehnuté vozidlo, by vodič toho vozidla, vôbec nemal byť braný na zodpovednosť. „Lebo chodec, mal doma sedieť a nechodiť „nastrebaný“ po cestách“.
  Potom nieje zvláštnosťou, že napitého chodca zrazí rozbehnuté vozidlo. Každý normálny človek, pred vstupom na cestu, kde prechádzajú vozidlá sa má pozrieť najprv do ľava a potom do prava a prechádzať cez cestu len keď je bezpečné !!..
  A potom sa nemusia písať nápisy na stĺp:“Tu zabil Lipšic môjho kamaráta Emila“
  Mňa nikdy pri prechádzaní cez cestu nezabije rozbehnuté auto, lebo po 1.) – sa predtým nenastrebem v Krčme; a po 2.) sa vždy pri prechádzaní cez cestu (to je jedno či je to na prechode pre chocov, alebo mimo prechodu pre chodcov) pozriem do ľava a do prava a až potom prejdem, cez cestu kedy je bezpečné !!!
  TAK VERU !!! Tak to má fungovať, a nie „nastrebať sa“ a potom lamentovať a na stĺpy vypisovať !!!

Odeslat komentář