Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
USA/ČÍNA: Americký miliardář George Soros označil čínského prezidenta Si Ťin-pchinga za „největší hrozbu, které dnešní společnost čelí“. V pondělí 31. ledna to řekl při otevření panelu Hoover Institution.
Si Ťin-pching podle něj vládne zastrašováním a nikdo se mu neodváží říct, co nechce slyšet.
Soros poznamenal, že Čína čelí ekonomické krizi na trhu s nemovitostmi, který je hlavním motorem růstu od nástupu Si Ťin-pchinga k moci v roce 2013.
Miliardář uvedl, že v září 2021 bylo mnohem více prodávajících než kupujících a ceny nemovitostí začaly klesat. Soros naznačil, že se teprve uvidí, jak se úřady vypořádají s krizí.
Americký miliardář také upozornil na vážný demografický problém v Číně. Porodnost v Číně je podle něj mnohem nižší, než ukazují zveřejněná čísla. Odborníci odhadují, že skutečná populace je asi 130 milionů pod oficiálním číslem 1,4 miliardy lidí. Soros se domnívá, že by to mohlo prohloubit realitní krizi, vést k nedostatku pracovních sil, fiskální zátěži a zpomalení ekonomiky.
Si Ťin-pching navíc čelí vážným problémům s vakcínami, je si jistý Soros. Tyto léky byly vyvinuty pro boj s wuhanskou variantou koronaviru, ale svět již bojuje s jinými variantami, nejprve s kmenem Delta a nyní s Omicronem, poznamenal miliardář. Soros naznačuje, že Si Ťin-pching problém neuzná, dokud nebude znovu zvolen na třetí funkční období.
Vzhledem k tomu, že zimní olympijské hry jsou prestižním projektem Si Ťin-pchinga, administrativa dělá vše pro to, aby byl úspěšný. Účastníci jsou izolováni od místního obyvatelstva, ale Soros věří, že po události celoměstská uzamčení pravděpodobně nebudou fungovat proti „omikronu“.
Soros vyjádřil naději, že Si Ťin-pchinga by mohl nahradit někdo méně represivní. Tím by se podle něj odstranila největší hrozba, které dnes společnost čelí.
V roce 2019 Soros označil Si Ťin-pchinga za nejnebezpečnějšího odpůrce „otevřených společností“.
Čína je podle něj nejbohatším, nejmocnějším a technologicky nejvyspělejším autoritářským režimem na světě. Vůdce ČLR lze proto nazvat nebezpečným odpůrcem „otevřených společností“, protože má nástroje kontroly k získání výhod.
Zdroj: eadaily.com / Pokec24

Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi