JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Švédsko v děsivé spirále: Za jediný rok stoupl počet znásilnění o 20 procent!

Stockholm: Podle oznámení švédské zpravodajské organizace Mitti je ve Stockholmu každý den znásilněno v průměru pět žen! Z  toho je pouhých 5 procent objasněno. Místní politici označují tento vývoj za „nepřijatelný“.

Jen v první polovině roku 2019 zažilo švédské hlavní město celkem 1 060 znásilnění, což představuje 20 procentní nárůst v porovnání se stejným obdobím loňského roku.

Znásilnění ve Švédsku přibylo do té míry, že nemocnice Södersjukhuset byla nucena zřídit zvláštní pohotovostní oddělení pro znásilněné ženy. Každý rok se zde léčí téměř 800 obětí. Tento nárůst je alarmující,“ řekla Irene Svenonius z liberálně konzervativní mírové strany novinářům. 

Mnoho znásilnění je nehlášených a nepotrestaných. Údaje z nemocnice Södersjukhuset ve Stockholmu naznačují, že pouze 6 z 10 obětí znásilnění hlásí napadení úřadům. V některých případech, zejména pokud se ženě podaří ubránit, není útok klasifikován jako znásilnění. V takových případech je trestný čin často klasifikován jako „protiprávní hrozba“ 

Odeslat komentář