Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
SVĚT: Sledujte, s čím přijdou globalisté – vše se dřív či později přinejmenším pokusí zrealizovat.
Pokud jste sledovali výroky loutkovodičů ze Světového ekonomického fóra, které podává instrukce loutkovým vládám, pak jste si nemohli nepovšimnout zmínek o světě, kde nikdo nic nevlastní.
Na druhé straně mainstream nedávno propagoval oběhovou (cirkulární) ekonomiku, což je ekonomika, která je založena na sdílení. Přesně tímto směrem se nový světový řád ubírá. Výsledkem má být neofeudální společnost, kde vlastnictví bude pouze výsadou elit.
Oběhové hospodářství je samozřejmě propagováno jako „klimaticky příznivé,“ je tedy doslova „naroubováno“ na klimatickou politiku.
Ve jménu záchrany planety pro celé lidstvo zastánci oběhového hospodářství tvrdí, že povede k odolnějším a udržitelnějším materiálům, zvýšené recyklaci a snížení emisí uhlíku.
Obchodní modely oběhové ekonomiky však riskují vytvoření neofeudalistického, technokratického nevolnictví z popela střední třídy, která si již nebude moci kupovat věci jako domy, auta a spotřebiče, ale bude si je pronajímat od svých páníčků (t.j. korporací), kteří by digitálně sledovali každý produkt, který poskytnou jako službu.
Pokud bude architektům velkého resetu dovoleno jít tímto směrem, stane se vlastnictví věcí minulou pro vás i pro mě, ale ne pro ně, díky obchodním modelům oběhového hospodářství.
Zpráva The Circularity Gap Report 2023, která byla zahájena na letošním Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu, uvádí:
Pokud čtete mezi řádky ve výše uvedeném citátu: „ odklon od vlastnictví a akumulace“ se týká vás i mě, zatímco „my“ odkazuje na globalisty, korporatisty a technokraty, kteří tuto myšlenku podporují.
Tito lidé pocházejí z neziskovek a think-tanků, jako je WEF a Chatham House, spolu s členy Evropské komise, OSN, velkých korporací, aktivistických skupin, centrálních bank a investičních firem a mnoha dalších mocných veřejno-soukromých subjektů.
Jsou to oni, kdo bude vlastnit vše a mít veškerou moc, zatímco „nebudeš vlastnit nic a budeš šťastný“ z velké části díky obchodním modelům oběhové ekonomiky.
Podle WEF je obchodní model cirkulární ekonomiky Produkt jako služba takový, kde „ zákazník zakoupí službu na omezenou dobu, zatímco poskytovatel si zachovává vlastnictví produktu a zůstává motivován k průběžné údržbě, životnosti, upgradu a ošetřování produktu na konci jeho používání.“
„V obchodních modelech cirkulární ekonomiky bych byl rád, kdyby se produkty vrátily ke mně jako původnímu designérovi a výrobci, a jakmile pochopíte, proč bych vám ten produkt vlastně prodával, když vás zajímá především výhoda produktu?
Možná bych mohl zůstat vlastníkem produktu a prodat vám výhodu jako službu.“Generální ředitel Royal Philips Electronics Frans Van Houten, WEF, 2016
Jednodušeji řečeno, vše, co jsme dříve kupovali, vlastnili a měli jsme zájem na údržbě, již nebude naše; bude patřit korporacím a možná vládám.
Vy i já budeme mít přístup k „produktům“ pouze prostřednictvím smlouvy o předplatném nebo pronájmu.
K dosažení tohoto cíle uvádí zpráva Circularity Gap Report 2023, že by vedoucí pracovníci měli přejít směrem k obchodním modelům založeným na službách, které poskytují všechny základní služby, které zákazníci chtějí.
Kromě toho by měli „řídit tok zboží a materiálů pomocí cyklických výrobních procesů, jako je repasování, přepracování a opravy.“
Vládám autoři doporučují využít zavedení daně na suroviny a uhlík, což lze interpretovat buď jako pobídky nebo nátlak.
Autoři nám říkají, že přechod k cirkulární ekonomice začíná tím, že vy a já upravíme své chování a životní styl.
Například říkají nám:
- Přijměte životní styl a silnice bez aut.
- Vyměňte nákupy aut za kola a iniciativy sdílení jízd – zejména v městských oblastech.
- Přehodnoťte leteckou dopravu.
- Minimalizujte osobní leteckou dopravu, zejména v regionech s největší poptávkou po dálkové letecké dopravě, jako je Severní Amerika, Evropa a Asie.
Ve skutečnosti se nevolení globalisté z WEF snaží omezit soukromé vlastnictví automobilů v městských oblastech „přijetím sdíleného, elektrického, připojeného a automatizovaného (SEAM) přístupu k městské mobilitě do roku 2050,“ uvádí nedávná zpráva.
Ale pokud vy a já máme vlastnit méně a pronajímat si od našich všemocných vládců jejich vlastnictví, jak budou sledovat své produkty, které nám pronajímají, aby se jich znovu zmocnili?
Odpověď lze nalézt v technologiích sledování, které se používají u dobytka, domácích zvířat a lidí v domácím vězení.
Zpráva Circularity Gap radí podnikům:
„Využijte digitální technologie k umožnění Product-as-a-Service (PaaS), jako je TagItSmart, který vyvinul chytré štítky, které výrobcům, spotřebitelům a recyklátorům umožňují sledovat každý krok životního cyklu produktu a poskytuje informace o tom, jak zajistit cirkulaci.“
Zpráva Circularity Gap Report 2023
Pojem umisťování „chytrých značek“ do každého produktu byl oslaven ve zprávě géniů z WEF a Světové obchodní organizace (WTO) vyzývající ke „globální digitální identitě osob a předmětů.“
Digitální identita pro lidi podle WEF „určuje, k jakým produktům, službám a informacím máme přístup – nebo naopak, co je pro nás uzavřeno.“
Digitální identita objektů zahrnuje vše od pasů pro baterie elektrických vozidel až po oblečení s flexibilními senzory, domácí spotřebiče vybavené funkcemi IoT a téměř vše ostatní pod sluncem – to vše nebudete vlastnit vy ani já, ale korporace.
A samozřejmě budeme plně sledovatelní.
Zakladatel WEF Klaus Schwab psal o tomto typu sledovatelnosti ve své knize z roku 2017 „ The Fourth Industrial Revolution “.
Tam Schwab napsal:
„Jakýkoli balík, paleta nebo kontejner může být nyní vybaven senzorem, vysílačem nebo radiofrekvenčním identifikačním štítkem (RFID), který umožňuje společnosti sledovat, kde se nachází, když se pohybuje v dodavatelském řetězci – jak si vede, jak se používá a tak dále.
V blízké budoucnosti budou podobné monitorovací systémy aplikovány také na pohyb a sledování osob.“
Čtvrtá průmyslová revoluce, Klaus Schwab, 2017
Zpráva Circularity Gap Report 2023 uznává:
„V současné době je na světě dostatek bohatství a materiálů, které zajistí dobrou kvalitu života každé lidské bytosti na této planetě.
Výzvou však je zajistit, abychom mohli distribuovat přístup k materiálům stále se rozšiřující skupině lidí, což vyžaduje redistribuci, jiný životní styl, lepší technologie a sociální inovace.“
Když Klaus Schwab hovořil o tom, že svět potřebuje předělat „všechny aspekty našich společností a ekonomik,“ konkrétně prohlásil: „Potřebujeme velký reset kapitalismu.“
Cirkulární ekonomika se svým obchodním modelem „nebudete nic vlastnit“ – produkt jako služba – by rozhodně usnadnila velký reset společnosti a ekonomiky.
Vzpomínáte na nechvalně známých „8 předpovědí pro svět v roce 2030“ WEF ? Je to ten s videem, které říká:
„Nebudeš nic vlastnit. A budeš šťastný.“
Tato předpověď byla založena na eseji mladé globální vedoucí WEF a dánské poslankyně Idy Auken s názvem „ Vítejte v roce 2030: Nic nevlastním, nemám soukromí a život nikdy nebyl lepší.“
V této eseji Auken konkrétně spojila cirkulární ekonomiku a produkt jako službu s tím, že nic nevlastní a nemá žádné soukromí.
Přesně toto je model, se kterým počítá oběhová ekonomika. Ale povšimněte si jedné maličkosti: Nikdy se nezmiňují, kdo konkrétně bude vlastnit vše, co se bude sdílet.
Ale to si snad lehce domyslíte sami…
Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda
Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi