JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Takto podpořila Evropská unie Česko: Stojíme za vámi, ale vyhostit ruské diplomaty? Jste na hlavu? To ne! To jen blbý Češi díky Al Hamajdovi a jeho fake zpravodajským hrám přišli téměř o všechny diplomaty v Rusku

EU: Evropská unie stojí jednotně a solidárně za Českem, společnou reakci proti Rusku ale nechystá, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Česko to podle něj ani nežádalo. To však vyvrací ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Šéf unijní diplomacie Josep Borrell se nechal slyšet, že Evropská unie stojí jednotně a solidárně za Českem po vypovězení ruských diplomatů. Země Evropské unie podle něj ale nechystají koordinovanou reakci. Praha o to podle jeho slov nežádala.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) však k tomu dodal, že na jednání ministrů EU požádal o solidaritu skrze prohlášení či možné vyhoštění důstojníků ruských zpravodajských služeb.

Podporu ze strany kolegů ministrů dostal. Například od šéfa slovenské diplomacie Ivana Korčoka. Informace jsou dle jeho slov bezprecedentní. Pomoc Česku pak nabídla i bulharská ministryně Ekaterina Zacharievová. „Narušení (české) svrchovanosti Ruskem je naprosto nepřijatelné,“ řekla.

 

Zdroj. https://www.parlamentnilisty.cz/

Odeslat komentář