JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

The Daily Mail: Britská katedrála likviduje „mýtus“ o Bělošském Ježíši! Včera Běloch, dnes černoch, zítra eskymák?

VELKÁ BRITÁNIE: V katedrále sv. Albana ve Velké Británii umístili na svém oltáři obraz „Poslední večeře“ Ježíše Krista s tmavou pletí, uvedl The Daily Mail.

Místní opat se rozhodl, že to učiní v solidaritě s hnutím Black Lives Matter. Autorka obrazu, britská umělkyně Lorna May Wadsworthová, tvrdí, že tak chce odhalit „západní mýtus, že Kristus měl blond vlasy a modré oči“.
Namísto obrazu „Narození Krista“ u Panny Marie zdobí oltář katedrály sv. Albana ve Velké Británii obraz Poslední večeře černým Ježíšem Kristem. Místní opat Jeffrey John učinil toto rozhodnutí v solidaritě s hnutím „Black Lives Matter“.

„Církev nemlže kázat ostatním o rasové nebo jiné spravedlnosti,“ vysvětlil. „Ale naše víra nás učí, že všichni lidé jsou stvořeni stejným způsobem k Božímu obrazu a podobě a že Bůh je Bůh spravedlnosti.“

Obrázek s černým Ježíšem nakreslila britská umělkyně Lorna May Wadsworthová. Pózoval pro ni jako model Tafari Hinds jamajského původu. Podle ní chtěla odhalit „západní mýtus, že Kristus měl blond vlasy a modré oči“.

Před týdnem arcibiskup z Canterbury Justin Welby vyzval anglikánskou církev, aby „přehodnotila“ obraz Ježíše, který podle něj nebyl bělochem. Navrhl, aby křesťané používali obrazy, kde je zobrazován jako „černý, čínský nebo ze Středního východu“. Dodal také, že katedrála v Canterbury prozkoumá všechny sochy na svém území a rozhodne, zda mají v církvi místo.

Překlad: prvnizpravy.sk

Odeslat komentář