JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Times: Rusko ukazuje, že na rozdíl od USA své spojence neopouští!

USA stahují své jednotky ze Sýrie a Rusko spěchá, aby toho využilo, napsal britský deník The Times.

Na jedné straně očekává, že povede rozhovory mezi bojujícími stranami, a na druhé straně ukazuje hráčům v regionu, že neopouští své spojence, jako například Spojené státy Kurdy.
Kreml pravděpodobně využije příležitosti a využije turecké operace v severní Sýrii k rozšíření svého vlivu v oblasti na úkor Spojených států, napsaly Times. Donald Trump stáhl americké jednotky ze Sýrie a byl obviněn ze zrady Kurdů.Rusko je v ideální pozici pro vyjednávání s množstvím sil zapojených do konfliktu, poznamenal autor článku. Spojené státy se navíc od tohoto konfliktu chtějí distancovat.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že Moskva se bude snažit vyjednávat s Ankarou a Damaškem, jakož i mezi Damaškem a Kurdy, kteří by chtěli v Sýrii určitou autonomii.

Podle odborníků, pokud Putin uspěje, bude to jeho velké politické vítězství.„Putin bude schopen říci, že to Američané nemohou udělat, ale my můžeme, a to bude znamenat, že náš přístup ke konfliktu je efektivnější, než přístup našich geopolitických odpůrců,“ citoval list politického analytika Andreje Kortunova.

V pondělí odjede Vladimir Putin do Saúdské Arábie, kde se pravděpodobně také zkusí soustředit na to, jak Spojené státy opustily Kurdy a Rusko se drží svých spojenců. Kromě toho se očekává, že Saúdská Arábie vyhlásí v Rusku investici ve výši 1,5 miliardy liber.

Přestože Trump řekl, že chce omezit vojenskou přítomnost USA na Středním východě, nadále ujišťuje Rijád, že se může spolehnout na vojenskou podporu USA, dodaly The Times.

Odeslat komentář