JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

To, čo bolo jasné od začiatku, konečne zaznelo naplno. Cieľom politického hnutia Black Lives Matter je odstrániť Trumpa

USA: Spoluzakladateľka politického hnutia Black Lives Matter Patrisse Cullors sa v piatkovej relácii na CNN vyjadrila, že prezident Donald Trump by mal okamžite rezignovať z funkcie a dodala: „Naším cieľom je zbaviť sa Trumpa“, uviedol portál Breitbart

Moderátor CNN skonštatoval, že v minulosti bolo počuť veľa kritiky od aktivistov za občianske práva na bývalého viceprezidenta Joea Bidena. Spoluzakladateľky politického hnutia Black Lives Matter Patrisse Cullors sa preto opýtal, či si myslí, že sa Biden na rozdiel od prezidenta Trumpa zhoduje s nimi v záležitostiach, ktoré sú pre hnutie dôležité.

Patrisse Cullors odpovedala: „Trump nesmie byť vo funkcii nie len po voľbách v novembri, ale mal by rezignovať hneď teraz. Trump musí ísť preč z úradu. Nie je spôsobilý na vedenie úradu. Preto sa budeme snažiť zosadiť Trumpa. Aj keď budeme aj naďalej vyvíjať tlak na viceprezidenta Joea Bidena ohľadom jeho vzťahu a politike k polícii a kriminalizácii. To bude dôležité. Naším cieľom je však odstrániť Trumpa.“

Napriek legendám o pouličnom povstaní, hnutie Black Lives Matter je štedro dotované a má prisľúbených viac ako 100 miliónov dolárov od liberálnych nadácií.

Nadácia Ford a Borealis Philanthropy nedávno ohlásili založenie hnutia Black-Led Movement Fund [BLMF], kde počas šesťročnej spoločnej darcovskej kampane, plánujú získať 100 miliónov dolárov pre hnutie Black Lives Matter.

Platforma vyzýva na zníženie príspevkov pre policajné oddelenia, odškodnenia založených na rase, volebnom práve pre nelegálnych prisťahovalcov, zastavenia fosílnych palív, ukončenie súkromného vzdelávania a bezplatné školy pre černochov.

Hnutie Black Lives Matter získalo už viac ako 33 miliónov dolárov vo forme grantov od najväčšieho darcu Demokratickej strany Georga Sorosa, prostredníctvom jeho Nadácie otvorenej spoločnosti, ako aj od Centra pre americký pokrok.

Odeslat komentář