JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Tomáš Vyoral: I prvok po lobotomii musí vidět, že jsme se z kolonie SSSR stali satelitem EU! Hujerové, patolízalové, prospěcháři Hřib, Kolář a Novotný…

ČESKO: Přejmenovávání náměstí a deklarace směrem k Rusku a Číně jsou něčím, čeho by se komunální politik měl vyvarovat. Komentátor Tomáš Vyoral nemilosrdně hodnotí aktivity pražského primátora Zdeňka Hřiba a starostů Pavla Novotného a Ondřeje Koláře. Stejně tak kritizuje epidemiologa Romana Prymulu, který naposledy v médiích předpověděl podzimní návrat k nošení roušek a silně apeloval na Čechy, aby se nechali očkovat proti chřipce.

Začněme vaším oblíbeným tématem. „Já si myslím, že na podzim je (roušky) budeme používat intenzivněji. My budeme apelovat na to, aby se lidé, včetně zdravotníků, nechali očkovat proti chřipce,“ řekl v rozhovoru pro MF Dnes epidemiolog Roman Prymula. Jak se na jeho vizi diváte? Co vás při těchto slovech napadá?

Ještě bych připomněl Prymulův výrok ohledně očkování pro Aktuálně z roku 2017: „A je třeba zmínit, že stát musí v některých případech chránit dítě před vlastní matkou.“ Víte, Prymula, momentálně další kvazi epidemiolog Maďar a jim podobní jsou ztělesněním knih 1984 od Orwella, My od Zamjatina, Kallocainu od Boyeové nebo Bradburyho 451 stupňů Fahrenheita. Jsou buď pozůstatky toho negativního z předlistopadového socialismu, nebo předvojem nastávajícího eurosocialismu. Myslím tím samozřejmě Evropskou unii, nikoliv Evropu jako takovou, abych tyto dva zásadní pojmy nezaměňoval jako řada nerozlišujících politiků a novinářů.

Příčí se mi věřit, že by epidemiolog typu Prymuly byl tak slabý na rozumu, jak z jeho výroků vyplývá. Tedy z toho mi analogicky plyne vysvětlení, že je silný zejména na kapsu a malé domů. Jeho výhružky a negativní předpovědi, které krom velkobratrské takzvané chytré karantény se vyplnily zatím v minus 666 případech, nám dávají jistou naději, že neví, co mluví. Ale já mám obavy, že naopak ví moc dobře, co říká, a pokud si dáme dvě a dvě dohromady, tak to, čím hrozí, opravdu hrozí. Využiju-li absolutní Cimrmanův verš.

Důsledky první vlny co do zdravotních škod v porovnání s jinými onemocněními – chřipka, rakovina, HIV – mnohem méně významného viru, který měl ovšem dokonalé celosvětové PR, respektive dalekosáhlé důsledky restriktivních opatření díky němu provedených, nikoliv kvůli němu, pocítíme v následujících měsících a letech.

Prymula také navrhoval to, aby se lidé mohli opět stýkat, ale raději jen v malých komunitách. Ideální by podle něj byly okruhy tří rodin. Komunitní život, to mi trochu připomíná kibucy. Co tato slova připomínají vám? A je podle vás pravda, že někteří politici by si to sešněrování společnosti dovedli představit i na delší dobu a výraznějším způsobem?

Nechci být sprostý jak Hrušínský nebo Novotný, takže si vystačím už s tím, co jsem o tomhle kvazi epidemiologovi a plukovníkovi v jednom farmaceutickém balení uvedl výše. Jakkoliv nikomu nepřeji nic špatného, tak ještě rád připomenu slova našich dědů, o nichž doufám, že platí pro mě stejně jako pro všechny ostatní: na každou svini se vaří voda. Jakkoliv zase Gogol napsal, že svini vleze štěstí samo do rypáku. A Bezruč zase v básni zmínil: přijde den, zúčtujem spolu. Se vší neúctou k panu Prymulovi, Maďarovi a jim podobným věřím, že každý z nás dostane, co si zaslouží.

V ODS se rozhořel spor mezi starostou Řeporyjí Pavlem Novotným a europoslancem a místopředsedou Janem Zahradilem. Novotný chce do Sněmovny a plánuje „vyčistit“ ruskou ambasádu, jakmile bude premiérem. Europoslanci prý ale vadí, podle Novotného mu prý Zahradil navíc vyhrožuje. Co si o tomto konfliktu myslíte vy? Vybral si nyní Novotný příliš zdatného protivníka? A jak přínosní jsou oba pánové pro ODS?

Přínosnost je potřeba hodnotit z pohledu, jaká je strategie a plán. Pokud chce ODS konkurovat TOPce a Pirátům a brát jejich voliče, pak je vhodný zřejmě Novotný. Pokud chce ODS spíše sáhnout po své podstatě a tradičně konzervativnějším pravicovějším voliči, pak je to spíš Zahradil. A to spíš říkám proto, že ačkoliv s panem Zahradilem v mnohém souhlasím, tak ve mně vzbuzuje pocit, že jde o oportunistu brnkajícího na konzervativnější struny. Pokud jde o jejich soupeření, není Zahradil žádná politicky a zřejmě i lidsky okleštěná Fiala, nicméně mediální mainstream jdoucí na ruku režimu půjde za Novotným.

Novotný si stěžuje, že ho v ODS asi nenechají kandidovat do parlamentu. Za tím asi hledejme Jana Zahradila. Nicméně starostu Řeporyjí potkávají i další komplikace. Přiznal, že kromě výhrůžek už dlouho očekává, že mu někdo dá pěstí. Stěžoval si také na Českou televizi, která ho nenechala účinkovat v politické talk-show, protože komunista Leo Luzar údajně hrozil, patrně po zkušenosti s Novotným z TV Barrandov, že jinak se nebude účastnit on. Čím to je, že se na Novotného valí tolik smůly? A jak hodnotit počínání České televize, pakliže Novotný mluví pravdu?

Já žádné valení smůly na Novotného neregistruji. Myslím, že Novotný na sebe lepí spíše jiné látky než je smůla. Je na dramaturgii televize, koho si pozve. Ale vzhledem k zanícenosti naší, vaší a hlavně jejich EUSA ČT bych ji rozhodně nevinil z nějaké křivdy vůči Novotnému. Myslím, že když něco, tak spíše pozitivní diskriminace tohoto prasopejska by měla být tématem.

Odeslat komentář