JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Tragédia, ktorá šokovala Nemecko, šokuje opäť: Za sotenie osemročného Lea pod rýchlik Eritrejčan sedieť pravdepodobne nebude

NĚMECKO: Na hlavnej stanici vo Frankfurte sa 29. júla 2019 sa stal ohavný zločin, pri ktorom bol zavraždený osemročný chlapec. Leo a jeho matka boli mužom z Eritrey sotení pod prichádzajúci rýchlik. Matke sa podarilo odkotúľať, ale chlapec zahynul.

Podozrivému Afričanovi, ktorý čin spáchal, bol predtým vo Švajčiarsku udelený azyl a mal byť podľa vtedajších záznamoch príkladom „úspešnej integrácie“.

Ohavný čin vtedy šokoval celé Nemecko, a dnes šokuje opätovne. Podozrivý, ktorý je sám otcom troch detí, do väzenia pravdepodobne nepôjde.
Nemecká prokuratúra uviedla, že sa predpokladá, že trpí „paranoidnou schizofréniou“ a tak nepovažuje zločin za vraždu.

Eritrejčan, ktorý žil vo Švajčiarsku od roku 2006, je v súčasnosti v psychiatrickej liečebni. Denník „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ informoval, že prokuratúra vo Frankfurte nepodala žiadne obvinenia, pretože muž je pokladaný za duševne chorého a nie je zodpovedný za svoje činy. Namiesto toho požiadali o umiestnenie muža do psychiatrickej liečebne, dokumenty už súd dostal. Vyšetrovanie prípadu je tak ukončené a pojednávanie by sa malo čoskoro začať.

Pozostalú rodinu rozhodnutie prokuratúry šokovalo tak isto, ako aj širokú nemeckú verejnosť. Toto rozhodnutie už začalo v obyčajných Nemcoch vyvolávať pochybnosti funkčnosti právneho štátu.

Právnik pozostalej rodiny prehovoril z duše tisícov občanov, keď okomentoval prípad jednou zrozumiteľnou vetou: „Bola to zákerná vražda!“

Odeslat komentář