JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Trestní oznámení na Koudelku (ředitel BIS podezřelý z „přílišné spolupráce“ se CIA) kvůli závažnému trestnímu činu!

ČESKO: Poslanec Pirátů Lukáš Černohorský podal trestní oznámení na ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku a premiéra Andreje Babiše kvůli kauze údajného úplatku pro bývalého ministra Vladimíra Kremlíka o rozměru 1,5 milionu korun.

Média v posledních dnech přinášejí informace o tom, že bývalému ministrovi dopravy Vladimíru Kremlíkovi měl být nabídnut úplatek ve spojení se zakázkou týkající se mýta. Mělo se jednat o sumu 1,5 milionu korun nabídnutou právníkem Martinem Janouškem.

Sám Kremlík prohlásil, že se kvůli nabídce úplatku obrátil na Bezpečnostní informační službu, konkrétně ředitele BIS Michala Koudelku.

Poslanec Pirátů Lukáš Černohorský v souvislosti s tím podal na ředitele BIS Koudelku a premiéra Babiše trestní oznámení. „Včera v noci po přečtení článku o možném podplácení exministra Kremlíka jsem podal trestní oznámení na VSZ v Praze. Pokud Vladimír Kremlík, ředitel BIS Michal Koudelka či premiér Andrej Babiš se skutečně dozvěděli o možném spáchání trestného činu podplácení, pak měli ze zákona povinnost bez odkladu takovéto informace doručit státními zástupci či policejnímu orgánu. Jestliže tak neučinili, mohli sami spáchat trestný čin neoznámení trestného činu,“ napsal politik na svém Facebooku.

Kvůli údajně nabídnutému úplatku již podal trestní oznámení i sám bývalý ministr dopravy Kremlík.
Úplatky pro Kremlíka

Seznam Zprávy včera přinesl informace o tom, že v souvislosti se zakázkou na dozor nad mýtným systémem se bývalého ministra dopravy Vladimíra Kremlíka pokusili uplatit. Ten o tom informoval BIS.

Podle informací serveru premiér dnes již bývalého ministra dopravy Vladimíra Kremlíka odvolal předtím, než se událostí začala společně s Bezpečnostní informační službou zabývat policie a pražské vrchní státní zastupitelství v čele s Lenkou Bradáčovou.

Vysoce postavený zdroj z bezpečnostních složek řekl pro česká média, že bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík 14. ledna informoval Bezpečnostní informační službu o tom, že mu byl nabídnut úplatek. „Já se k tomu nechci vyjadřovat. Už nejsem ministr dopravy. Nezlobte se,” řekl Kremlík novinářům z portálu Aktuálně, když ti se ho ptali, zdali mu byl nabídnut úplatek o rozměru 1,5 milionu korun.

Kontrarozvědka se údajně rovněž odmítla k informacím vyjadřovat.

Odeslat komentář