JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Trump: USA nechcú, aby ľudia ako Biden a jeho syn šírili na Ukrajine korupciu

Americký prezident Donald Trump v nedeľu vyhlásil, že s novým ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským sa počas ich júlového telefonátu rozprával o jeho zvolení, ako aj o tom, že USA nechcú, aby americkí občania, vrátane viceprezidenta USA Joea Bidena a jeho syna, prispievali k šíreniu korupcie na Ukrajine. Informovala o tom agentúra AP.

„Náš rozhovor sa prevažne týkal môjho blahopriania a korupcie, a to korupcie celkovo,“ uviedol Trump. Podľa jeho slov išlo najmä o to, aby americkí občania, „ako viceprezident Joe Biden a jeho syn, nevytvárali na Ukrajine dodatočnú korupciu“.

Trump tak reagoval na skoršie správy AP, ktorá s odvolaním sa na nemenovaný zdroj informovala, že šéf Bieleho domu počas daného telefonátu na ukrajinského prezidenta naliehal, aby zariadil vyšetrovanie Bidenovho syna Huntera.

Americký prezident v tejto súvislosti v nedeľu zdôraznil, že „neurobil nič zlé“.

Trump podľa AP údajne počas júlového telefonického rozhovoru naliehal na Zelenského, aby na vyšetrovaní Bidenovho syna Huntera, ktorý pracoval pre ukrajinskú plynárenskú spoločnosť, spolupracoval s jeho právnikom Rudym Giulianim.

Demokrat Joe Biden, Trumpov potenciálny oponent v prezidentských voľbách v roku 2020, v reakcii na zverejnené informácie vyzval prezidenta, aby zverejnil prepis rozhovoru so Zelenským. „Mal by mal okamžite zverejniť prepis predmetného hovoru, aby ho Američania sami posúdili,“ uviedol Biden.

Trump na otázku, či zverejní prepis rozhovoru, v nedeľu neodpovedal. Podľa AP však naznačil, že jeho ubezpečenia o tom, že bol počas rozhovoru s ukrajinským lídrom korektný, by mali kritikom stačiť.

Odeslat komentář