JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Turecko přesouvá tanky ze syrské hranice na hranice s Řeckem

TURECKO/ŘECKO: Turecko zahájilo přepravu tanků z jihovýchodní provincie Hatay do severozápadní oblasti Edirne, která hraničí s Řeckem.

Uvádí to místní vydání Ajans Habera a zveřejnila fotografii kampaně z přepravy tanků, korespondent napočítal asi 40 jednotek vojenské techniky. Je známo, že tanky opustily oblast Reyhanli v provincii Hatay na hranici se Sýrií.

Z přístavu Iskenderun do Edirne budou přepraveni po železnici. Dosud není známo, zda se jedná o přípravu na další eskalaci konfliktu, nebo zda Turecko v případě útoku posiluje své hranice, ale místní úřady již zprávy popřely s tím, že tanky viděné novináři jsou vysílány na vojenská cvičení.

Připomeňme, že Řecko vydalo mezinárodní varování NAVTEX (Navtex) o pořádání vojenských cvičení s palbou v oblasti ostrova Kastelorizo. Navtex je platný od pondělí 27. července do 30. července pro účely provádění palebných cvičení pobřežní stráže. Podle Navtexu je námořníkům zakázáno překračovat určený prostor. Krátce nato Turecko kritizovalo dohodu mezi SAE a Izraelem o úplném obnovení diplomatických vztahů a označilo to za zradu, která umožnila SAE postavit se v konfliktu o Kypr na stranu Řecka.

Odeslat komentář