JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Týden Petra Hampla: Auťáky a chlapi

PONDĚLÍ 18. KVĚTNA

Bill Warner (v knize Politický islám v kostce):
Džihád je veškerý boj proti nevěřícím (káfirům), nejen zabíjení. Džihád je i zaslání dopisu o mírumilovné povaze islámu do redakce novin. Džihád je i tvrzení, že americká Deklarace nezávislosti je založena na islámských principech. Džihád je i dávání peněz na islámské charity pro džihádisty. Džihád je i to, když se muslim ožení s nevěřící (káfirskou) dívkou, protože všechny jejich děti pak musí být vychovávány jako muslimové. Džihád jsou všechny způsoby boje proti nevěřícím (káfirům) vedené řečí, perem, penězi i mečem.

ÚTERÝ 19. KVĚTNA

V Maďarsku se nebudou provádět změny pohlaví. Podle toho, co říkají genderoví superexperti, by to mělo vést k obrovskému nárůstu sebevražd. Tak schválně!

STŘEDA 20. KVĚTNA

Dominik Hašek se rozhodl stát českou Čaputovou a už teď je pro smích celému národu. Nebude prezidentem a nedostane ani místo v zajímavé neziskovce, státní správě či korporace.
Připomínám Prolomení hradeb. Příslušníci nové aristokracie mají vysoce výkonné mozky. Ono se tomu nechce věřit, když vidíme jejich kolektivní imbecilitu, ale o své peníze a moc dokážou hrát neuvěřitelně chytře. Život ve vyšších patrech korporací, neziskovek či politických stran je neustálou šachovou partií.
Kdyby byl Dominik Hašek taky tak chytrý, byl by rozehrával vlastní hry, vytvářel vztahy, sdružoval se s těmi správnými, někomu pomohl sehnat peníze (ale tomu pravému, to je důležité), poslušně vykřikoval radikální prohlášení (teď by se hodilo nějaké plivnutí na Rudoarmějce) a po čase mohl být silným kandidátem. Takhle je jenom pro smích a silným kandidátem zůstává úředníček s generálskou hodností, který se prošplhal až do nejvyššího vedení NATO.
Poučení: Když nemáte supervýkonný mozek, tak bezcharakternost nestačí. I mezi ničemy je příliš velká konkurence.

ČTVRTEK 21. KVĚTNA

Návrh na povinné procento domácích potravin v obchodech patří k tomu jednoznačně nejlepšímu, co se tu objevilo od roku 1989. Řeší nesmírně závažný problém (potravinovou soběstačnost) a nevystavuje nikoho nepřiměřené šikaně státní byrokracie. A dokonce ani nevytváří nároky na státní pokladnu. Optimální.
Však už taky nadnárodní skupiny znervózněly a jejich zástupce, jakýsi Tomáš Prouza, začal vyjadřovat dojemnou obavu o naši svobodu. Až jsem z toho byl naměkko. Pokaždé, když tenhle pán vyjadřuje zájem o moje dobro, okamžitě vím, na čem jsem.
Připomínám, že neexistuje něco jako svoboda sama o sobě. To by musela být „svoboda panující nad masami otroků“, jak to popsal Isaiah Berlin. Svobodný může být jenom konkrétní člověk (či snad zvíře).

  • A budou farmáři méně svobodní, když získají možnost pěstovat místo řepky obilí, a někdo to od nich bude chtít?
  • Budou spotřebitelé méně svobodní, když na pultě bude místo holandského rajčete ležet české?
  • Budou prodavačky méně svobodné, když budou z beden vyndávat místo španělských jablek česká?
  • Budou méně svobodní korporátní otroci, pardon manažeři? Kdepak, tam už není co ubrat.

Zkrátka, nenechme se ošidit. Nejde o svobodu, ale o zisky a bonusy těch, kdo si stejně nezaslouží.

PÁTEK 22. KVĚTNA

Jediné, co funguje, je volný trh. Zvláště v potravinách. To mi píšou přátelé pod status.
Co nás k tomu učí historie?
Třeba rok 1846 ve Irsku. Tamní hlavní potravina, brambory, byly postiženy plísní. Britská vláda tedy zakázala vývoz pšenice, aby v zemi zůstalo aspoň nějaké jídlo. Jenže potom přišli ekonomičtí experti s námitkou, že je to proti volnému trhu. Vývoz pšenice byl povolen a v Irsku zemřel minimálně milion lidí hlady. V poměru k počtu obyvatel to bylo horší než stalinské hladomory.
Nebo jiný příklad. První vlna francouzské revoluce byla celkem umírněná a dalo se očekávat, že povede ke zlepšení poměrů v zemi. Jenže potom pár chytrých hlav napadlo, že je ekonomicky nesprávné regulovat ceny potravin. A výsledek? Vyhladovělí obyvatelé reagovali dalšími vzpourami, které vynesly k moci násilnou chátru, a následovaly roky teroru.
To jen pro pořádek.

SOBOTA 23. KVĚTNA

Jaroslav Bašta:
Úkolem České ligy proti bolševismu až do května 1945 bylo podávání pravdivých a nepravdivých informací o poměrech v Sovětském svazu, varování před důsledky spolupráce s tímto diktátorským režimem a před okupací hordami z východních stepí. Zdůvodňovali tak nutnost spolupráce s nacistickým Německem jako jedinou naší záchranou. Symbolem této kampaně se stal plakát s obrázkem Pražského Hradu, nad nímž se sklání krvavý spár označený srpem a kladivem doplněný varováním „Zachvátí-li tě, zahyneš!“
Co mi to jenom připomíná?

NEDĚLE 24. KVĚTNA

Pamatujete, že byly doby, kdy auťáky a péče o ně byly samozřejmou součástí života většiny mužů? I můj otec, který byl naprosto netechnický, o víkendu aspoň leštil chromové součástky na škodovce.
Jenže většina mužů přešla na koníčky, které by byly dříve pokládány spíš za ženské (třeba sporty zaměřené na hubnutí, jako např. běh). A dřívější automobilky byly nahrazeny několika málo globálními korporacemi, co vesměs vypouštějí plastové produkty bez chuti a zápachu. To není jenom záležitost regulací. Dnešní automobilky jsou dost silné, aby dosáhly jejich těch regulací, kdyby o to stály. Jenže ty poměrně jednoduché stroje, co si je lidé opravovali sami a co vydržely desítky let – z toho nekoukají pořádné zisky.
Jde spíš o to, že ze světa mizí další chlapská záležitost. A za pár let s možná objeví nová luxusní disciplína – opravy traktorů pro manažery. V luxusních montérkách od Gucciho zaplatí manažer tak 3000 na hodinu za to, aby mohl opravovat ten správně nablýskaný traktor (pod vedením kvalifikovaného instruktora). Když počká na akci, tak bude v ceně i zastřižení dřevorubeckého vousu.

Petr Hampl

Odeslat komentář