JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ukrajinský diktátor Zelenskyj spáchal pogrom na slobodu slova na Ukrajine, EÚ mlčí, americká ambasáda v Kyjeve mu tlieska

UKRAJINA: „Niet horšieho tyrana, ako je včerajší liberál“, týmito slovami charakterizoval známy ruský novinár a glosátor Vladimir Solovjov najnovší počin ukrajinskej hlavy štátu Vladimira Zelenského, ktorý jedným podpisom zrušil vysielanie troch televíznych kanálov s mimoriadne vysokou sledovanosťou – NewsOne, 112 Ukrajina a Zik

Týmto počinom sa fašizmus na Ukrajine definitívne vyfarbil – „je zelený“, vyhlásil z tribúny ukrajinskej Verchovnej Rady predseda Celoukrajinského židovského Kongresu, spolupredseda Európskeho židovského parlamentu a spolupredseda najsilnejšej Opozičnej platformy – Za Život Vadim Zinovjevič Rabinovič.

To, čo učinil ukrajinský diktátor, nie je nič iné, ako keby napríklad slovenská prezidentka Čaputová zo dňa na deň vlastným prezidentským výnosom zakázala vysielanie televíznych kanálov Markíza a Joj, pričom by všetci zamestnanci týchto komerčných staníc obratom skončili na dlažbe a na úradoch práce. Presne to sa stalo aj približne 1500 zamestnancom televíznych kanálov NewsOne, 112 Ukrajina a Zik aj napriek tomu, že nejde o žiadne „opozičné“ televízne stanice, ako sa to snaží bagatelizovať slovenský liberálny mainstream. Ide o regulárne komerčné televízne stanice s mimoriadne vysokou sledovanosťou, keďže tieto stanice nijakým spôsobom necenzurovali nielen postoje kyjevského režimu, ale ani Opozičnej platformy – Za život.

Pro-západný prezident Vladimir Zelenskyj televízne stanice zrušil napriek tomu, že sa ešte ako televízny komik zastrájal, že on by nikdy neobmedzoval a necenzuroval slobodu slova. Teraz však nielen zakázal slobodu slova na ukrajinských televíznych obrazovkách, ale dokonca uvalil „vnútroštátne sankcie“ na poslanca Verchovnej Rady z Opozičnej platformy a majiteľa zakázaných televíznych staníc Tarasa Kozaka, ktorému okrem iného zmrazili majetok a účty. Tieto sankcie Zelenskyj uvalil na Tarasa Kozaka napriek tomu, že ukrajinský zákon o sankciách pripúšťa uvalenie sankcií len na cudzincov, prípadne na osoby bez občianstva, určite však nie na vlastných občanov.

Zelenskyj sa k svojmu rozhodnutiu zakázať slobodu slova na Ukrajine prihlásil aj prostredníctvom americkej siete twitter, ktorá je taktiež známa tvrdými cenzúrnymi zásahmi do slobody slova v USA a vo svete. Symptomatické je, že Zelenskyj svoje propagandistické argumenty o hybridnej vojne a o sankciách proti údajným dezinformačným platformám nenapísal v ukrajinčine, ktorej rozumie väčšina divákov zakázaných televíznych staníc, ale v angličtine, ktorej rozumejú na americkej ambasáde v Kyjeve. Je totiž verejným tajomstvom, že Zelenskyj týmto spôsobom iba podal hlásenie o splnení úlohy, ktorú americká ambasáda v Kyjeve nielen nadšene ocenila, ale podľa všetkého aj iniciovala.

Európska únia v reakcii na toto hrubé pošliapanie slobody slova na Ukrajine samozrejme mlčí a nereaguje. Nie je ťažké predstaviť si, čo by asi v Bruseli stvárali, ak by napríklad ruský prezident Putin podobným spôsobom zakázal televíznu stanicu Dožď alebo rozhlasovú stanicu Echo Moskvy, ktoré velebia západné liberálne slobody a očierňujú politiku Kremľa.

Odeslat komentář