JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ukrajinský politolog: Ukrajina sa rozpadne na hranice spred roku 1939

UKRAJINA: Ukrajinský politológ Vadim Karasov uviedol, že návrat Donbasu a Krymu nie je pre Ukrajinu ziskový. V televízii 112 sa politológ sťažoval, že v prípade pripojenia Krymu k Ukrajine a zlepšenia situácie na Donbase by boli Ukrajinci v ich krajine v menšine.

Vadim Karasov

“Predstavte si – vraciame Krym, vraciame Donbas a obnovuje sa naša rusky hovoriaca volebná väčšina.” A to znamená, že titulárny národ, Ukrajinci, sa stávajú menšinou, “vysvetlil Karasov.

Podľa jeho názoru je Ukrajina budovaná ako štát titulárneho národa ako etnický projekt. A dokonca aj z geografického konceptu sa ukrajinský štát mení na etnickú definíciu. A ak sa ruskojazyčné územia vrátia, potom Ukrajina zažije „existenčnú hrôzu“, je si politológ istý.

 

.

“To zmení situáciu, bude tu iná krajina.” A nikto nevie, čo sa stane s touto krajinou, “hovorí Karasov.

Podľa jeho názoru bola strata Krymu prvým krokom k skutočne jednotnému štátu. Pripomenul, že Ukrajina získala svoje súčasné územie na úkor pozemkov iných štátov po druhej svetovej vojne.

“Pretože toto je krajina s hranicami z roku 1939.” Najskôr sme v roku 1939 získali západnú Ukrajinu a  v 45. roku sme dostali Zakarpatsko … V 54. roku sme dostali Krym, “odkazuje politológ na históriu.

Verí, že počas sovietskej éry bolo všetko stabilizované, ale teraz „všetko odišlo a štruktúra sa rozpadá. A už ani osobitný štatút pre Donbas nie je možný, pretože zmení celú Ukrajinu.

Počnúc rokom 2015 až do dnešného dňa poskytli USA Ukrajine vojenskú pomoc v celkovej hodnote dvoch miliárd dolárov, oznámil v relácii televízie Ukrajina 24 tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany tejto krajiny Oleksij Danilov. Rozhovor je umiestnený aj na YouTube.

Portál Defense Express uviedol, že za uvedené obdobie dodal Washington Kyjevu najmä drahé zdravotnícke zariadenia, obrnené vozidlá zvýšenej priechodnosti terénom  a náhradné diely pre nich, výkonné vysielačky Harris, hliadkové člny Island, prenosné protitankové strely FGM-148 Javelin, prístroje nočného videnia, lekárničky, laboratórium na rýchly rozbor chemických látok, zariadenie na odmínovanie, radary proti delám AN / TPQ-36, taktickú muníciu, letné a zimné vojenské oblečenie, nepriestrelné vesty a kevlarové helmy.

Portál píše, že Ukrajina takisto dostala od USA v rámci humanitárnej pomoci mobilnú poľnú nemocnicu, potraviny, generátory, ohrievače, potápačské potreby a zariadenia pre rôzne druhy vojsk.

V septembri 2019 zhodnotila americká spoločnosť Raytheon spoľahlivosť FGM-148 Javelin na 94% a viac. Vojenský atašé ukrajinskej ambasády v USA, plukovník Andrej Ordinovič vtedy vyhlásil, že sa úroveň porážky ukrajinských jednotiek po vybavení americkými radarmi AN / TPQ-53 znížila z 47 na 18%. V roku 2015 dostala Ukrajina od USA 20 týchto radarov spoločnosti Lockheed Martin.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář