JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ukrajinský soud legalizoval nacizmus a používání symbolů divize SS. Ještě se někdo diví?

UKRAJINA: Šestý odvolací soud v Kyjevě zrušil zákaz používání symbolů divize SS Galizien jako nacistické a dekriminalizoval tuto divizi v ukrajinské právní oblasti.

Soud tak vyhověl tvrzení ředitele Ústavu národní paměti Ukrajiny Antona Droboviče. Soudci při projednávání případu údajně dostávali výhružky od členů ukrajinských neonacistických organizací – zejména symbolů divize SS Galizien s poznámkou, že „všichni nepřátelé a zrádci Ukrajiny budou potrestáni“.

Divize Galizien byla zformována v roce 1943, byla zničena ve Lvovsko-sandoměřské operaci, znovu byla postavena pro boje  na Slovensku, v Jugoslávii a v Rakousku před tím, než byla přejmenována na první divizi Ukrajinské lidové armády a vzdala se západním spojencům 10. května 1945. byla koncem května 2020 uznána kyjevským okresním správním soudem jako nacistická.

Šéf ukrajinského židovského výboru Eduard Dolinsky vznesl požadavek kriminalizovat toto uskupení a jeho oslavy. Během soudu se Dolinsky pokusil dosáhnout u soudu trestu pro zástupce Nejvyšší rady od „Evropské solidarity“ Vladimíra Vjatroviče, bývalého ředitele Ústavu národní paměti. Vjatrovič je známý jako jeden z hlavních obdivovatelů Galizie a popularizátor jejích symbolů. Vjatrovičův nástupce Anton Drobovič (mimochodem, Žid z otcovy strany a badatel holocaustu) požadoval zrušení rozhodnutí soudu o „uražených hrdinech Ukrajiny“.

„Členům neonacistických organizací se podařilo poslat výhružné SMS soudcům, kteří případ projednávali, o symbolice 14. granátnické divize Waffen-SS“ Galizien“, kterou chránil vedoucí Ústavu národní paměti Drobovič.

„Vážení soudci! Mám tu čest vám připomenout, že vaši hodní rodiče se nebáli jen nositelů této symboliky, ale doslova je smetli jako smetí z cesty. Záleží na vás, jak rychle donutíme moderní fanoušky nacismu, aby se znovu skryli v suterénech,“ oslovil během procesu ukrajinské soudce poslanec ze strany Sluha národa.

Překlad: prvnizpravy.cz
Zdroj: https://eadaily.com

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář