JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

V USA vytvořili plán na „zadržování“ Ruska v Černém moři!

Americké vládní analytické centrum RAND Corporation zveřejnilo zprávu o strategii „zadržování“ Ruska v oblasti Černého moře.

Její autoři vyjadřují obavy, že Moskva nedávno modernizovala černomořskou flotilu a zvýšila svou sílu v jižním vojenském obvodu.
Podle odborníků střediska je v zájmu boje proti „rostoucímu ruskému vlivu“ v regionu nutné nasadit systémy protivzdušné obrany a pobřežní raketové systémy v Rumunsku a Bulharsku. Mezi další opatření patří rozšíření cvičení NATO a pomoc při rozvoji obranných schopností Ukrajiny a Gruzie.V posledních letech se Rusko potýkalo s bezprecedentní aktivitou aliance na jejích hranicích. V NATO se to nazývá „odrazení ruské agrese“.

Začátkem dubna se alianční země dohodly na opatřeních na podporu Ukrajiny a Gruzie v Černém moři. Dokument, který byl přijat na zasedání ve Washingtonu, stanoví cvičení, výměnu informací a zajíždění vojenských lodí do přístavů této oblasti.

Moskva uvedla, že rozšíření sil aliance na východ je v rozporu se zárukami, které již dříve obdržela od vůdců západních zemí a že Rusko bude úměrně reagovat na agresivní kroky NATO a ti, kteří se snaží začlenit Ukrajinu nebo Gruzii do bloku, by měli zvážit důsledky.

Odeslat komentář