JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Europoslanec Radačovský v europarlamente varoval, aby sa v EÚ nepodnecovalo nepriateľstvo medzi Ruskom a zvyškom sveta

Europoslanec Miroslav Radačovský vo svojom vystúpení v Európskom parlamente zároveň vyhlásil, že Slováci sú inteligentný národ a nepodľahnú len tak ľahko dezinformáciám z Východu ani zo Západu.

Poslanec Európskeho parlamentu Miroslav Radačovský vo svojom prejave objasnil, aký bol následok prijatia Mníchovskej dohody v roku 1938.

„Francúzsko, Veľká Británia, Nemecko, Taliansko uzavreli s Hitlerom dohodu a predali moju vlasť,“ uviedol Radačovský s tým, že táto dohoda bola príčinou druhej svetovej vojny.

MNÍCHOVSKÁ ZRADA

„Vážení priatelia, Slováci a Slovenky! Skôr, ako prejdem k podstate svojho príspevku, chcel by som sa všetkým ospravedlniť za omyl, uvedený v mojom predchádzajúcom príspevku, kedy som uviedol, že p. Uhrík ako jediný hlasoval proti uzneseniu, ktorého sa týka môj príspevok a video. Nie je to pravda, o tomto uznesení sa bude hlasovať až v októbri a teda p. Uhrík nemohol hlasovať ako jediný proti. Ešte raz sa preto všetkým ospravedlňujem.

Dňa 18.09.2019 uskutočnilo sa plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Jedným z bodov programu tohto zasadnutie bolo „Dôležitosť európskeho historického povedomia pre budúcnosť Európy“.

Predmet rokovania sa sústredil v podstate na Pakt Ribbentrop-Molotov zo dňa 23.08.1939, keď dva dni predtým, dňa 21.08.1939, Francúzsko a Spojené kráľovstvo odmietli uzavrieť zmluvu so ZSSR o vojnovej spolupráci. Dovolím si poukázať na historicky preukázateľne zadokumentované skutočnosti, ktoré tomuto paktu predchádzali. V r. 1934 došlo k uzavretiu paktu medzi Poľskom a hitlerovským Nemeckom. Neskôr s hitlerovským Nemeckom uzavreli pakty popredné európske štáty.

Dňa 29.-30. Septembra 1938, teda pred uzavretím Paktu Ribbentrop-Molotov, ktorého výročie pripadá na dnešný deň, došlo v Mníchove k paktu medzi hitlerovským Nemeckom, Spojeným kráľovstvom, Francúzskom a Talianskom, nazývaný ako Mníchovská dohoda, alebo lepšie povedané, Mníchovská zrada. Bezprostredne po uzavretí tejto Mníchovskej dohody v ten istý deň hitlerovské Nemecko a Poľsko vtrhli na územie vtedajšieho Československa a privlastnili si nie malú časť našej vtedajšej vlasti. Poľský štát na severe, hitlerovské Nemecko v Čechách a neskôr Maďarsko na juhu Slovenska.

Je potrebné z historického hľadiska objektívne povedať, že naši terajší priatelia a spojenci roztrhali našu vlasť na kúsky bez toho, aby s nami čo len rokovali. Toto bol faktický začiatok 2. svetovej vojny, v ktorom zahynulo 55 miliónov ľudí a viac než polovica z toho sme boli my, Slovania. Len pri oslobodzovaní Gdaňska zahynulo 53 tisíc Slovanov a pri oslobodzovaní Poľska ich bolo celkove 600 tisíc.

Na plenárnom zasadnutí v Štrasburgu dňa 19.09.2019 sa ma ako Slováka a Slovana skutočne dotklo neobjektívne, historickým skutočnostiam odporujúce hodnotenie týchto historických udalostí. Nemôžem zdieľať neobjektívny dezinformačný postoj väčšiny poslancov v EP, že príčinou 2. Svetovej vojny boli Rusi, teda Slovania, ba dokonca, že vojnu začal slovanský národ. Vystúpil som preto v EP proti týmto dezinformáciám a z tohto môjho vystúpenia máte možnosť pozrieť si pripojený videozáznam.

Je mi strašne ľúto a skutočne neviem pochopiť, prečo som pri obhajobe tejto objektívnej pravdy vystúpil ako jediný slovenský europoslanec. Jednoducho je potrebné ostatných slovenských europoslancov sa na to opýtať. A opýtať sa na to môžu len ich voliči. Ja som ich nevolil a ani v budúcnosti voliť nebudem a preto mám v tomto prípade svedomie čisté a to je pre mňa najdôležitejšie.

Slováci a Slovenky, hlavu hore!“

Odeslat komentář