JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Vývojář „Novičku“ Leonid Rink: použití Novičku by vedlo ke smrti Alexeje Navalného a ne ke kómatu. Příznaky při Novičku jsou úplně jiné a už dávno by odpočíval na hřbitově. „Celé je to naprosto absolutní politický nesmysl“

Příznaky „otravy“ Alexeje Navalného jsou zcela odlišné od použití jedovaté látky Novičok, řekl Sputniku doktor chemických věd Leonid Rink, který se přímo podílel na vývoji Novičku.

Podle něj by při použití přípravku Novičok byly příznaky otravy jiné:

„Příznaky jsou úplně jiné,“ řekl. „Vyskytly by se křeče atd. Zcela jiné příznaky.“

 

Rink rovněž uvedl, že použití Novičku by vedlo ke smrti Alexeje Navalného, a ne ke kómatu.

„V takovém případě by dávno odpočíval na hřbitově, to je vše,“ řekl.

 

Podle Rinka je pokus spojit „otravu“ Navalného s použitím „Novičku“ proti němu politickým krokem.

„Je to naprosto politický nesmysl, absolutní,“ řekl.

 

Podle něj ruští lékaři zpočátku také považovali případ s Navalným za otravu, ale injekčně zavedený protijed nedal výsledek.

„Prvním názorem našich lékařů byla také otrava, ale píchli injekce protijedů a dalších věcí, žádná reakce. Pokud si tito „orli “myslí, že naši ničemu nerozumí, tak se velmi pletou,“ řekl Rink.

Otrava Navalného

Německý kabinet ministrů ve středu uvedl, že odborníci z laboratoře Bundeswehru zjistili, že Navaľnyj byl „otráven“ látkou skupiny Novičok. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov Sputniku uvedl, že Berlín neinformoval Moskvu o svých závěrech o „otravě“ Navalného Novičokem, Rusko takové údaje nemá. MZV Ruska čeká na reakci Německa na žádost generálního prokurátora RF o případu Navalného.

Zmiňme, že primář omské nemocnice, kde byl léčen Navalnyj, Alexandr Murachovskij poznamenal, že s diagnózou „otravy“ se pracovalo jako s hlavní při přijetí pacienta, ale laboratorní testy ji nepotvrdily. V otevřeném dopise pak omští lékaři vyjádřili názor, že se je „snaží očernit“.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář