JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Z KRIZE SE PROINVESTUJEME A DLUHY SE NEPLATÍ

ČESKO:  Tohle jsou perly dnes ANO, dříve ČSSD. O tom, že Kalousek udělal sekeru jenom něco přes 190 miliard se dnes taktně mlčí, byť jsme to dřív měli na talíři každý den.

Náš moudrý pan prezident je ze svého pečovatelského ústavu vyvezen tak jednou za 10 dnů, aby něco sdělil, což už asi poslouchá i jen málokdo z jeho skalních voličů, aby byl zase do svého kutlochu na další dekádu odvezen.

Náš pravdomluvný pan premiér se jaksi také poněkud vytrácí z veřejného prostoru. Když už vystoupí, tak jen opatrně sdělí, že je to na rozhodnutí někoho jiného. Už to není ten hrdina, co před volbami všechno řídil. Jenom si samozřejmě nenechal ujít příležitost a oznámení o návratu žáků do prvních a druhých tříd národu sdělil několik hodin před odpovědnými ministry zdravotnictví a školství.

A tak prapor obhajoby vládních financí převzala paní ministryně financí. A dozvídáme se věci. Schodek je naplánován na 320 miliard. Jenom. Protože ještě nikdo neví, zda zrušení superhrubé mzdy zvýší sekeru o dalších 15 nebo 90 miliard. Dluh je prý ospravedlnitelný, protože si půjčujeme za nízký úrok. Má ty prostoto. Odhadem tak třetina republiky ví, protože se někdy setkala s hypotékou, že úrok se každých pár let mění. Podle trhu. A tak to bude i s naším dluhem. Agentury nám sníží rating, což očekávám, a rázem se úročení našeho dluhu zvýší, to také očekávám. Jenom asi paní ministryně financí o takovýchto věcech nemá tušení.

A já jsem jenom takový malý podnikatel, finanční hospodář na svém skromném majetku, ale nějak opravdu nechápu, jak se máme z dluhů profinancovat? To jako že když si vezmeme víc dluhů, tak bude líp? Neříká se tomu finanční spirála a není tohle u nás denní chleba pro různé exekutory a finanční predátory?

Ale pokud je to opravdu takový všelék, to profinancování na dluh, tak proboha proč jsme tu medicínu nenasadili už o mnoho let dříve?

Autor: Tomáš Flaška

Zdroj: https://pravyprostor.cz/

Odeslat komentář