JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Začne slovenský premiér riadiť štát priamo a nie iba cez sociálnu sieť Facebook?

SLOVENSKO: Vyhlási nakoniec premiér cez sociálnu sieť nejakému štátu vojnu?

Ešte v pondelok Igor Matovič spolu so svojimi kumpánmi Mikulcom a Krajčím nabaláchali ľudí na to, že v piatok okolo tretej popoludní bude možné prekročiť hranice a využiť aplikáciu na domácu karanténu. Nešťastní ľudia, uveriac premiérovi a ministrom, sa začali zhromažďovať na hraniciach. Márne.

Štát nedokázal spustiť aplikáciu, keďže tá nebola ešte schválená na oficiálnych platformách Google Play a App Store. Nakoniec ju však v sobotu večer pre škandál okolo neschopnosti vlády, ktorý tým vznikol, spustil priamo sám veľký Matovič a aj to takpovediac načierno.

Namiesto salvy z Aurory, alebo aspoň obsadenia nejakého pohraničného vysielača, tak urobil jednoducho cez svoj status na Facebooku – status Igora Matoviča. Bez akéhokoľvek oficiálneho postupu. Jednoducho naťukal cez svoj mobil na FB, že hranice môžu púšťať navrátilcov a aplikáciu je možné stiahnuť na stránke korona.gov.sk.

____________________________________________________________________________________

DOMÁCA KARANTÉNA : SPUSTENÁ💚

RIEŠENIE: Ľudia nemôžu viac čakať, a preto nebudeme viac čakať … t.j. spúšťame domácu karanténu aj do času, kým prídu súhlasy od Apple a Google.

PODMIENKY: Presne tie isté, ako boli zverejnené (viď nižšie vizualizáciu), len v bode 4 cestovateľ navyše podpíše jedno vyhlásenie, čím zoberie na vedomie, že aplikácia zatiaľ nie je autorizovaná Apple a Google a preberá preto na seba riziko s tým spojené – samozrejme – len, ak chce ísť do domácej karanZobraziť viac

__________________________________________________________________________________

Je až pozoruhodné, že po všetkých tých klamstvách a neúplných informáciách, ľudia na tie hranice vôbec išli a neskontrolovali si aspoň dostupnosť aplikácie na oficiálnych stránkach. Aj to by im ale napríklad ešte v sobotu večer bolo nanič, pretože na portáli korona.gov.sk, ktorý slúži ako oficiálna informačná nástenka vlády, ešte takmer dve hodiny po Matovičovom statuse nebola o spustení domácej karantény ani zmienka. Nebohí úradníci, nemajúc relevantné informácie, nakoniec museli skopírovať na stránku premiérov status!

 

Náš egocentrický šéf vládneho kabinetu sa proste nemohol udržať a žehlil už tak veľký prúser s meškajúcim spustením aplikácie tým, že takúto dôležitú vec oznámil na Facebooku. Bez pripravenej komunikácie a ešte aj s x-týždňovým meškaním…

Nevedno, či sa pokúša hrať na šaša celosvetového formátu Donalda Trumpa, ktorý de facto riadi krajinu cez Twitter, ale rozhodne to nie je v súlade ani len s bežným kostolným poriadkom. Akoby nebolo dosť, že už teraz nútenú štátnu karanténu posudzuje Ústavný súd SR a hrozia za ňu žaloby.

Ľudia by si mali jednoducho uvedomiť, že človek, ktorý na Facebooku zdieľa hoaxy, útočí na svojich koaličných partnerov, alebo priamo bez zistenia relevantných informácií osočuje aj radových občanov, jednoducho nemá mentálnu kapacitu pochopiť, že tento typ komunikácie je absolútne nevhodný nielen pre normálneho človeka, nieto ešte pre premiéra.

Riadenie krajiny a osudov občanov cez statusy na sociálnej sieti je neprípustné a škandalózne. Bohužiaľ to vyzerá tak, že toto Matovič nikdy nepochopí. A my môžeme čakať, čoho sa s ním ešte dožijeme. Vyhlási nakoniec nejakému štátu cez Facebook vojnu a my sa o tom dozvieme možno až z jeho vládnych novín, ktoré nám prídu zadarmo do schránky o dva týždne neskôr?

Odeslat komentář