Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
SLOVENSKO: Mimovládne organizácie pôsobiace na Slovensku, ktoré inak deklarujú, že bojujú za ľudské práve sa ukázali v plnej nahote
Kým v prípade LGBT a multikulti agendy aktivisticky vykrikujú, v súčasnosti, keď máme reálny problém a sú porušované ľudské práva, mlčia akoby sa nič nedialo. Načo ich potom máme? Zdá sa, že sú to skutočne len cudzí agenti, ktorým v skutočnosti nejde o ľudské práva, ale len o presadzenie neslovenskej liberálnej agendy a rôznych iných zhubných ideológii podľa priania zahraničia.
Ľudskoprávne mimovládne organizácie sa v období „pokoja“ veľmi radi pýšia tým ako bojujú za ľudské práva a slobody. V skutočnosti ale len hája „nadpráva“ LGBTI menšiny a podporujú príchod migrantov.
Skutočná skúška toho, či sa naozaj vedia postaviť za diskriminovaných občanov prišla počas súčasnej koronakrízy. Vláda Igora Matoviča totiž prijala mnoho rozhodnutí, ktoré sú zjavne za čiarou.
Už aj samotný fakt, že mnohé opatrenia proti koronavírusu boli prijaté len nariadením hlavného hygienika je podľa mnohých odborníkov na právo porušením ústavy. Keďže takéto niečo môže schváliť len parlament, alebo vláda.
Nepochybne spornou je situácia okolo celoplošného testovania. Ľudia boli totiž pod nátlakom (čo priznal aj samotný premiér) prinútení zúčastniť sa tejto kontroverznej PR-akcie pod hrozbou sankcií. Mnohí ľudia tam preto šli „dobrovoľne-nasilu“, lebo nechceli stratiť svoje práva a slobody.
A z ľudí, ktorí na testovanie nešli, boli spravení občania druhej kategórie, keďže im bol obmedzený slobodný pohyb. Nanajvýš mohli ísť do najbližšieho obchodu, či do lekárne a s prácou sa na 10 dní mohli rozlúčiť.
Pritom mnohí odborníci poukazovali na to, že žiaden zamestnávateľ, ani policajt nemôže od ľudí vyžadovať certifikát o negatívnom teste. Hlavný hygienik to napriek tomu nariadil.
Ľuďom bolo taktiež odopreté právo na riadne zhromaždenie. Namiesto toho sa v skupinke môže stretnúť najviac len 6 ľudí. Sporné je tiež zavedenie núdzového stavu, ktoré v súčasnosti vláda predĺžila o ďalších 45 dní a to napriek tomu, že reálne neexistujú dôvody na takýto radikálny krok.
Za povšimnutie stoja aj vyjadrenia vládnych predstaviteľov ako napríklad vyjadrenie premiéra Igora Matoviča, ktorý nazval opozíciu chystajúcu sa na protivládny protest 17. novembra, mafiou kolaborujúcou s fašistami a padli aj vyhrážky o „vyčistení.“
Neprípustný výrok vyslovil aj minister obrany Jaroslav Naď, ktorý pripustil, že na protestujúcich občanov pošle vojenskú políciu. Takéto maniére začínajú pripomínať vojenskú chuntu a nie demokratické zriadenie.
Mimovládne organizácie mlčia, niektoré dokonca vládu podporujú
Liberáli často argumentujú tým, že mimovládne organizácie sú potrebné na ochranu právneho štátu a na ochranu práv ľudí. Pozreli sme sa preto, ako ľudskoprávne mimovládky zareagovali na súčasnú pre ľudské práva nepriaznivú situáciu.
Amnesty International
Asi najznámejšou mimovládnou organizáciou venujúcou sa ľudským právam je Amnesty International. Je to medzinárodná organizácia, ktorá má svoju pobočku aj na Slovensku.
Hneď na ich hlavnej stránke udrie do očí sľubný nadpis: „Žiadame ochranu právneho štátu v Európe.“
Dokonca vyzývajú na podpísanie petície. Snáď sa ozvali proti súčasným s demokraciou nič nemajúcim spoločným opatreniam v krajinách Európy? Kdeže. V článku nižšie sa dozvedáme (ne)prekvapujúcu správu:
„Situácia v Maďarsku a Poľsku je obzvlášť vážna – prijímaním nových zákonov sa pokúšajú akoby vrátiť ďaleko do minulosti. Aj preto čelia obe krajiny bezprecedentnému postupu Európskej únie podľa článku 7 Zmluvy o Európskej únii. Obyvatelia a obyvateľky Maďarska sa v každodennom živote potýkajú s vážnymi problémami, ktoré ohrozujú celú škálu ich ľudských práv: obmedzovaním osobnej slobody, nerovným zaobchádzaním, obmedzovaním slobody prejavu a slobody médií, útokmi na nezávislosť a integritu súdov a, v neposlednom rade, aj postupujúcim marginalizovaním a stigmatizovaním menšín,“ píše sa v správe.
Ako sa teda ukazuje, nejde o reakciu na koronakrízu a reštriktívne opatrenia vlád krajín Eúropy a špeciálne ani Slovenska. Venujú sa výlučne Maďarsku a Poľsku, teda krajinám, ktoré odolávajú liberálnej propagande.
Okrem toho sa na stránke Amnesty International dozvedáme, že:
- Prístup k bezpečnej interrupcii je na Slovensku opäť ohrozený
- ESĽP rozhodol v právnej sťažnosti o zbitých po policajnej razii v Moldave nad Bodvou
- Amnesty International vyzýva vlády na prijatie jezídskych žien a detí
V dvoch správach sa mimovládka dotýka aj koronakrízy, no svojským spôsobom. V jednom prípade píšu, že zdravotnícky personál je často vystavovaný riziku, je umlčiavaný a napádaný. O Slovensku sa v tomto prípade ale nič nepíše.
Druhou správou je, že „Protipandemické opatrenia v Európe odhalili rasové predsudky v policajných štruktúrach a diskrimináciu.“ Konkrétne sa tam spomína aj Slovensko, ktoré počas prvej vlny dalo do karantény niektoré Rómske osady.
Opäť sa potvrdzuje, že táto mimovládka sa stará len o menšiny a nejde po podstate problému, že sa tu celkovo porušujú práva občanov aj napríklad povinným testovaním.
Nadácia otvorenej spoločnosti
Ďalšia známa mimovládna organizácia – Nadácia otvorenej spoločnosti je na tom podobne. Na jej stránke sme neobjavili žiadne správy, ktoré by kritizovali súčasné neadekvátne opatrenia proti koronavírusu ani porušovanie ľudských práv.
Naopak táto mimovládka, ktorá je spájaná s Georgom Sorosom, vládne opatrenia podporuje. Ba dokonca vyzývala ľudí na celoplošné testovanie:
„Neziskový sektor sa v ťažkých časoch vždy postavil na stranu správnych riešení a urobí tak aj tentokrát. Preto vyzývame občiansku spoločnosť k spolupráci so štátom a samosprávou pri aktuálnych problémoch, ako je napr. akútna potreba osôb, ktoré majú pomáhať pri zabezpečení testovania,“ píšu na sociálnej sieti facebook.
Via Iuris
Pozreli sme sa aj na mimovládku Via Iuris, ktorá sa preslávila najmä tým, že v nej svojho času pôsobila aj súčasná prezidentka Slovenskej republiky, Zuzana Čaputová.
Via Iuris sa venuje najmä právnym otázkam a ústavným problémom. No o súčasných podozreniach na neústavnosť vládnych nariadení nenachádzame žiadnu zmienku.
Mimovládka sa v poslednej dobe venuje najmä zadržaniu špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Na svojej stránke sa venuje aj týmto témam :
- Naďalej budeme brániť záujmy obyvateľov a vlastníkov nehnuteľností na Donovaloch
- Seminár VIA IURIS: Prístup verejnosti k spravodlivosti pri ochrane životného prostredia
- Najvyšší súd definitívne zastavil povoľovanie malej vodnej elektrárni v Žiari nad Hronom
Okrem toho sa aj Via Iuris pridala k iniciátive spoločne s Nadáciou otvorenej spoločnosti a taktiež vyzýva ľudí, aby počúvali nariadenia vlády.
Podobne sú na tom aj ďalšie menej známe mimovládne organizácie, ktoré majú plné ústa ľudských práv, no keď ide do tuhého tak mlčia. Česť výnimkám, ktoré sme možno prehliadli.
Inštitút ľudských práv
Jednú výnimku sme však predsa len našli. Je ňou mimovládna organizácia s názvom Inštitút ľudských práv, ktorá často provokuje ľudí napríklad cenou „homofób roka“, ktorú len tak mimochodom tento rok „vyhrala“ poslankyňa Anna Záborská.
Hlavnou agendou tejto mimovládky je LGBTI téma, no venujú sa aj súčasnej koronakríze a sporným praktikám súčasnej vlády.
Zverejnili konkrétne dve správy, v ktorých kritizujú nariadenie o kontrole certifikátov s negatívnymi výsledkami testov:
- Nútenie zamestnancov do plošného testovania môže vedúcich pracovníkov dostať do väzenia
- Kontrola certifikátov je porušením ľudských práv
Mimovládky sú na Slovensku zbytočné
Celkovo však možno povedať, že až na pár výnimiek, drvivá väčšina mimovládnych organizácii, ktoré tvrdia, že sa venujú ľudským právam, sa v skutočnosti spreneverili svojmu poslaniu a namiesto toho len pretláčajú cudzie agendy typu LGBTI a multikulturalizmus, či kritizujú „neposlušné“ krajiny ako Poľsko a Maďarsko. Tieto mimovládky preto na Slovensku vôbec nie sú potrebné.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi