JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AE NEWS: Minulou neděli v Minsku demonstrovalo 100 000 lidí a západní média křičí, že desetimilionové Bělorusko chce změnu režimu! V Praze v červnu 2019 demonstrovalo na Letné 300 000 chvilkařů a západní média křičela, že Česko chce změnu režimu! A jaký je jediný rozdíl? No přece v tom, že v roce 2019 Lukašenkova vláda neschválila intervenční fond na podporu české opozice a práce českých opozičních médií a novinářů v ČR proti demokraticky zvolenému premiérovi! Jaroslav Foldyna to řekl českým poslancům na plnou hubu a nikdo ve sněmovně ani nepípl! Pravdu znají všichni, ale proti instrukcím z Washingtonu je zákaz protestovat! (VIDEO)

ČESKO: Všichni určitě sledujete situaci v Bělorusku a každý den vám česká mainstreamová média v čele s Českou televizí přináší informace o tom, jak celé Bělorusko se vzbouřilo proti Alexanderu Lukašenkovi a kolik lidí nesouhlasí s běloruským režimem. Bělorusko prý chce změnu a běloruský prezident se drží u moci silou a brání běloruským občanům v demokratizaci běloruské společnosti. Tyto zprávy a informace jsou ovšem západními médii pokřivovány takovým způsobem, že bychom si měli udělat jedno zásadní srovnání. Když se totiž v západních médiích mluví o tom, že Bělorusko chce změnu, není to pravda. Změnu v Bělorusku, které má zhruba stejně obyvatel jako Česká republika, chce pouze malá a zanedbatelná část běloruské, avšak o to více hlučné, nespokojené a ze západu podporované populace. Změnu režimu nechce Bělorusko, ale skupina neziskových a občansko-právních organizací, které jsou financovány a řízeny ze západu. Nejprve tedy holá fakta.

Demonstrace v Minsku, neděle 23. 8. 2020

Minulou neděli proběhla v centru Minsku velká a mohutná demonstrace. Západní média spočítala, že protestu se odhadem zúčastnilo něco přes 100 000 Bělorusů [1], což je v matematickém přepočtu pouhé 1% běloruské populace. Jak je tedy možné, že západní a rovněž česká média tvrdí, že Bělorusko chce změnu? Copak 1% populace v Bělorusku reprezentuje Bělorusko jako celek, nebo zastupuje celých zhruba 10 milionů Bělorusů? V žádných dalších městech v Bělorusku už žádné podobné demonstrace nebyly, pouze v Grodnu na západě země se sešlo asi 2 000 demonstrantů a to bylo všechno.

Vloni v červnu přišlo na Letnou 3x více demonstrantů proti Babišovi, než kolik jich přišlo minulou neděli protestovat v Minsku proti Lukašenkovi! Co to má znamenat?

Když tedy Česká televize tvrdí, že Bělorusko protestuje a chce změnu, tak početně nám tady něco opravdu hapruje. Pokud by se v Minsku sešly dva miliony demonstrujících, představovaly by tedy 20% běloruské populace, potom ani tehdy by nebylo možné tvrdit, že Bělorusko jako celek chce změnu, protože by to znamenalo jen jediné, že jedna pětina Bělorusů chce změnu, ale 80% Bělorusů žádnou změnu nechce. To jsou fakta! Takže, jak je možné, že na základě účasti něco přes 100 000 lidí vydávají západní média stanoviska, že Bělorusko jako země chce změnu? Jenže, Bělorusko zdaleka není jedinou zemí, kde 1% populace prý reprezentuje celý národ. Nejlepším druhým příkladem je totiž Česká republika.

Pohled ze střechy, necelých 300 000 demonstrantů na Letné, 23. 6. 2019

Vloni v červnu nezisková organizace Milion chvilek svolala na pražskou Letnou mohutnou demonstraci, na kterou se dostavilo 3x více lidí než minulou neděli v Minsku. Dne 23. 6. 2019 přišlo na Letnou podle informací českých mobilních operátorů a pozorovatelů [2] necelých 300 000 lidí a tato demonstrace tak reprezentovala 3% české populace. Přestože účast na Letné byla 3x vyšší než v Minsku, česká vláda nepadla a Andrej Babiš se demonstracím vysmál. Celá věc vyšuměla a ukázalo se, že Milion chvilek narazil na tzv. akční zenit občanské angažovanosti. Více než 300 000 lidí se totiž od té doby sehnat nepodařilo. Západní média vloni rovněž psala, že Česko chce změnu a novou vládu, jenže i tehdy to byla lež, protože 3% české populace nereprezentují Českou republiku a českou populaci. Těch 300 000 lidí totiž reprezentuje nátlakovou organizaci, kterou Milion chvilek ve skutečnosti je od samého počátku.

Když se protestovalo vloni v Praze, běloruská ambasáda rozhodně nerozdávala českým novinářům peníze na podporu novinařiny proti českému premiérovi

Jak sami vidíte, dvě naprosto stejné situace, obrovské demonstrace proti vládním establishmentům svých zemí, stejné zástupné výroky liberálních a veřejnoprávních médiích o tom, že občané dané země chtějí změnu, ale v obou případech to nebyla a není pravda, protože bez ohledu na to, jestli do hlavního města té které země dostanete 1 nebo 3% lidí, tak to zkrátka nehraje roli, protože se jedná o malou skupinu nespokojené, ale o to více militantně naladěné společnosti. Obě dvě země mají prakticky stejný počet obyvatel, obě dvě země jsou slovanské, obě dvě země byly součástí tzv. Východního bloku a obě země měly centrálně řízené ekonomiky. Stejně jako byl demokraticky zvolen Andrej Babiš v ČR a opozice proti němu stejně útočí, tak stejně tak demokraticky byl zvolen i Alexander Lukašenko, a rovněž i proti němu tamní opozice demonstruje, i když do ulic a na náměstí Minsku se jim daří dostávat 3x méně demonstrantů, než se to dařilo Milionovým chvilkařům v Praze. Jenže, jeden zásadní a brutální rozdíl mezi Běloruskem a ČR opravdu najdeme.

V Praze přišlo vloni v červnu poněkud více lidí než v Minsku… zhruba 3x více

Když totiž v ČR probíhaly tyto mohutné demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi, tak běloruské vláda do vnitřních záležitostí v ČR nezasahovala. Nedošlo k tomu, že by běloruský ministr zahraničí jako největší debil začal vypouštět do médií velkohubé bláboly, že běloruská vláda schválí jeho návrh na zřízení intervenčního fondu s penězi na podporu činnosti opozičních médií a serverů v ČR, na podporu opozičních novinářů v ČR, a že tyto peníze z fondu bude v Praze rozdělovat zástupcům českých organizací občanské společnosti běloruské velvyslanectví. K ničemu takovému se Bělorusko tehdy minulý rok nerozhodlo a do protestů proti Andreji Babišovi se nevměšovalo. Jenže, to se rozhodně nedá říct o české vládě, která se naopak velice intenzivně vměšuje do současných protestů v Minsku proti Alexanderu Lukašenkovi.

V Česku protestují proti premiérovi 3% populace, ale premiér odmítá odstoupit. V Bělorusku protestuje 1% populace, ale běloruský prezident musí podle české vlády odstoupit? WTF?

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček prosadil [3] ve vládě zřízení intervenčního fondu ve výši 10 milionů korun na podporu běloruských opozičních médií, novinářů a serverů, přičemž peníze má podle plánu v Minsku rozdělovat a rozdávat česká ambasáda. A to na základě tvrzení, že v Bělorusku chtějí lidé změnu, přičemž tu změnu v Minsku požaduje 3x méně demonstrantů než vloni v Praze na Letné. To je gól, že? A dámy a pánové, to je znovu příklad dalšího macatého chucpe, pěkně vypaseného.

Průvod zhruba 100 000 Bělorusů na cestě k běloruskému sídlu vlády a parlamentu

Takže, když na Letné proti Babišovi demonstruje 300 000 lidí, tak to není žádná revoluce, není to žádný převrat, je to vnitřní záležitost ČR a jsou to protesty malé skupiny nespokojenců, kterým Andrej Babiš vadí. Jenže, když v Minsku vyjde do ulic pouhých 100 000 lidí, česká vláda v čele s folklórním ministrem zahraničí hned zřizuje intervenční fond na podporu protestů proti běloruské vládě a hned se aktivně angažuje do podpory protestů těch 100 000 Bělorusů proti Lukašenkově vládě. To je hezká licoměrnost a pokrytectví, že?

Jakmile do Prahy dorazily noty z USA, česká vláda se chová k Bělorusku jako spolek naprostých diletantů

Příčinou těchto procesů v Praze jsou samozřejmě noty, které přivezl [4] do Prahy bývalý šéf CIA a dnešní ministr zahraničí USA Mike Pompeo. Notičky dostal nejenom Andrej Babiš, ale dostal je i Tomáš Petříček, to je zcela zjevné a nepochybné. Jeho pondělní výroky, že česká ambasáda v Minsku bude rozdávat peníze běloruské opozici, už odvysílala včera večer i běloruská státní televize a věcí se začne zabývat běloruská vláda a zřejmě i běloruské tajné služby. Už minulý týden to nejlépe v poslanecké sněmovně zhodnotil poslanec Jaroslav Foldyna, že česká vláda mlčí, když policie v Paříži střílí gumovými projektily do protestujících v rámci protestů Žlutých vest. Video máte v úvodu tohoto článku.

Demonstrace na Letné proti Andreji Babišovi, 23. 6. 2019

Ovšem, když se v Minsku sejdou demonstranti, kteří nereprezentují celou běloruskou populaci, tak česká vláda už se angažuje a intervenuje do vnitřních záležitostí Běloruska. Tady se ukazuje, že když dva dělají totéž, není to totéž. Když v Praze volá po odstoupení Andreje Babiše skoro 300 000 lidí, je to skupina nespokojenců, kteří nevyhráli volby a chtějí svrhávat premiéra z ulice. Když se ale v Minsku sejde 100 000 lidí, je to podle české vlády hned povstání běloruského lidu jako celku a česká vláda hned posílá demonstrujícím a opozici peníze. Řeknu vám, že z chování české vlády je mi opravdu na zvracení.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář