JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

AE NEWS: SPD zradila alternativu a jednomyslně hlasovali spolu s Demoblokem, ČSSD, Piráty a Hnutím ANO pro ustanovení parlamentní komise pro boj s hybridními hrozbami! Komise vznikla na popud Věry Jourové a Evropských hodnot Jakuba Jandy! Proti hlasovali jen poslanci KSČM! Dezinformace prý už není lež, stačí jen selektivně pracovat s informacemi a kreativně pracovat s distribučními kanály, aby se to nově dalo označit za dezinformaci! Komise bude navrhovat legislativní opatření a prošetřovat šíření dezinformací z ciziny, které míří na české občany a situace v Česku!

ČESKO: To můžete vysvětlovat v článcích a na rádiu nahoru a dolu, jak je potřebné získávat konceptuální gramotnost, mohu o tom odvysílat desítky hodin pořadů na Svobodném vysílači CS, mohu o tom napsat stovky článků, ale je to marné. Když už si myslíte, že nemůže být hůř a kádrová vyprázdněnost politických stran vás nemůže už překvapit, když už vás nepřekvapí ani mlčení poslanců sněmovny ve chvíli, když české pohraničí okupují polští vojáci se samopaly a nikdo z poslanců ve sněmovně ani nepípne, případně se odvolávají na kompetence, že jim to nepřísluší, protože je to v kompetenci jiného výboru v poslanecké sněmovně, tak se znovu stejně přesvědčíte, že je to ještě mnohem horší, než jste si dosud mysleli.

Za tohle demonstrovali voliči SPD, za svobodu slova, názoru a projevu. A potom 16. června 2020 všichni poslanci SPD hlasují pro zřízení komise proti hybridním hrozbám, což je pro TOP 09 a všechny další právě ta svoboda slova.

Konceptuální slepota totiž může mít ještě horší variantu, daleko horší fázi, kterou je něco, co bych nazval konceptuální sebevraždou na úrovni gigantického chucpe nedozírných rozměrů. Je to takové chucpe, taková nehorázná drzost, že ani v jidiš pro to neexistuje slovo, které by takovou drzost dokázalo vystihnout. To, co se stalo včera odpoledne v poslanecké sněmovně, to vstoupí do historie a dějin české alternativa jako Den vlastenecké zrady. Datum tomu odpovídalo, 16. 6. 2020 se bude lehce pamatovat. K čemu tedy došlo?

Sněmovna zřídila parlamentní komisi na boj proti hybridním hrozbám

Poslanecká sněmovna včera odpoledne totiž svým hlasováním [2] č. 218 na 49. schůzi Poslanecké sněmovny schválila na návrh poslance za Hnutí ANO Roberta Králíčka zřízení a vznik Komise pro boj s hybridními hrozbami, která se má zabývat vlivem kybernetických útoků a šíření cílených dezinformací z ciziny na situaci v Česku. “Komise může být politickou parlamentní podporou, která v případě potřeby dokáže okamžitě přijímat a iniciovat legislativní rozhodnutí tak, aby se nebezpečí z prodlení zkrátilo na nejnižší možnou míru,” řekl poslanec Hnutí ANO Robert Králíček za iniciátory vzniku komise. Jedním z hlavních iniciátorů vzniku této komise je přitom evropská eurokomisařka za Hnutí ANO Věra Jourová, která jen pár dní před vznikem této komise vyzvala k posílení boje proti dezinformacím v jednotlivých členských zemích, které jsou vystaveny působení dezinformací z ciziny. Jourová pro Euractiv doslova uvedla:

„Během pandemie koronaviru zasáhla Evropu vlna dezinformací. Ty pocházejí jak z členských zemí, tak ze zemí mimo unijní sedmadvacítku. Abychom s dezinformacemi mohli bojovat, musíme mobilizovat všechny relevantní hráče od online platforem až po veřejné činitele. Dále musíme podporovat nezávislé ověřovatele faktů, stejně jako nezávislá média,“ prohlásila Jourová.

Co ovšem vstoupí do historie, to je Králíčkovo následující vyjádření pro ČTK, tomu prostě neuvěříte: “Dezinformace není lež, stačí pracovat jen selektivně s informacemi, kreativně pracovat s distribučními kanály,” podotkl poslanec Robert Králíček z Hnutí ANO. Rovněž uvedl, že hybridní hrozby se týkají všech oblastí a souvisí s kybernetickými útoky, terorismem, nelegální migrací nebo průmyslovou špionáží. Páteří těchto hrozeb jsou však podle něho cílené dezinformace, které mají ovlivnit veřejné mínění a dezorientovat cílové skupiny. A teď si možná řeknete, co je na tom skandálního, vždyť mainstreamové strany toto blábolí pořád dokola, ne? Ano, mainstreamové strany o tom mluví, ale nikdo by nečekal to, k čemu došlo včera při hlasování.

Spolu s TOP 09 a STAN pro zřízení komise hlasovala celá SPD, a to jednomyslně!

Celý poslanecký klub SPD, s výjimkou nepřihlášeného a chybějícího Jaroslava Foldyny a omluveného Zdeňka Podala, hlasoval pro zřízení této komise jednomyslně a společně s celým Demoblokem, společně s ČSSD, Hnutím ANO, ODS a Piráty. A neuvěříte, jakým způsobem se SPD nyní totálně odkopala takovým způsobem, že poběžíte na záchod a budete zvracet. Všechny strany ve sněmovně měly ve svých řadách pár lidí, kteří se alespoň zdrželi hlasování. Neměli na to žaludek, tak se alespoň zdrželi. Jediné 3 strany ve sněmovně však hlasovaly jednomyslně pro zřízení komise bez mrknutí oka. A jaké to byly 3 strany? TOP 09, STAN a … SPD! Pouze tyto 3 strany hlasovaly jednomyslně pro zřízení komise! Megachucpe!

Ve všech ostatních stranách se našli alespoň někteří, kteří se zdrželi, ale ne v případě těchto 3 stran. Sami se podívejte na připojené snímky z hlasování v tomto článku, sami vidíte, jakým způsobem se právě odkopala jediná bývalá vlastenecká a alternativní strana v Poslanecké sněmovně. SPD právě tímto krokem vyhlásila válku alternativě, vlastenecké frontě v ČR, přidala se na stranu Kalouskovy TOP 09, bude v komisi společně vyšetřovat ruský, čínský a hlavně alternativní zpravodajský vliv, hlavně prý z ciziny, a to na události v ČR. Všimněte si toho upřesnění dezinformací “z ciziny”.

Všude se tam hovoří o boji proti dezinformacím a hybridním hrozbám z ciziny. To je pojistka, aby kvůli dezinformacím nemohla být komisí vyšetřována Koudelkova BIS, Bakalův Respekt a jeho dezinformace o ricinu, Česká televize a její dezinformace atd. Kdepak, bude se vyšetřovat pouze vliv dezinformací z ciziny, rozuměj z Ruska a z Číny. A co je 31 let po Sametovce k neuvěření? No přece zjištění, že jediná strana, která včera ve sněmovně hlasovala proti zřízení komise, i když bohužel ne jednomyslně, byla KSČM! Její 4 poslanci se zdrželi.

Dva roky se o vznik komise snažili poslanci TOP 09 a Evropské hodnoty Jakuba Jandy. Marně! A potom v roce 2020 tuto komisi navrhne poslanec Hnutí ANO a SPD rázem hlasuje pro návrh jednomyslně! WTF?

A to není všechno, protože právě poslanci KSČM jako jediní hlasovali včera proti celé sněmovně. Žádná jiná strana ve sněmovně včera hlas proti usnesení nedodala. Naše redakce na tomto místě musí poděkovat poslancům KSČM za to, že jako jediní se postavili na odpor zřízení ideologické a ideové policie na půdě Poslanecké sněmovny. Protože přesně taková bude role této komise, doslova jako ideo-policie, která bude vyhledávat, pátrat a zahajovat vyšetřování webů, blogů, článků, postů, tweetů, prostě všeho, co bude ideologicky někým (hádejte, kým asi) označeno za závadnou informaci a tudíž za dezinformaci.

Jak uvedl Robert Králíček, komise má drtivou parlamentní většinu, takže komise může navrhovat sněmovně zákonné návrhy a novely, které budou šity na míru proti zjištěným hybridním hrozbám. Toto přitom už mnoho let požadoval Jakub Janda z Evropských hodnot, pamatujete? A nyní v roce 2020 pro tento návrh na zřízení takové komise hlasuje jednomyslně celá SPD. To už není chucpe, to už je konceptuální sebevražda SPD v přímém přenosu. Musíme si ale připomenout minulost starou pouhé dva roky.

Po 2 letech už zůstala jenom KSČM jako jediná strana, která odmítá vznik poslanecké ideo-policie kontrolující svobodný tisk, nezávislý internet a alternativní zpravodajství

O vznik komise totiž usilovali už předloni v roce 2018 zástupci pravicové opozice ve sněmovně, tzv. Demoblok, jak uvedla ČTK. Komise měla být podle jejich návrhu vyšetřovací a měla vyhodnotit vliv autoritářských režimů na dění v Česku. Členové komise měli hledat oblasti, v nichž se stát nedokáže s těmito riziky vypořádat, a doporučit opatření včetně případných změn legislativy. Část kritiků se tehdy ozývala zejména z řad KSČM a SPD a poukazovali na to, že komise zjevně míří na vliv Číny a Ruska a proti nim. A podívejte se, co se stalo. Uběhly dva roky a z těch dvou stran, které vznik komise v roce 2018 kritizovaly, už zbyla jenom KSČM. SPD přeběhla na stranu jednomyslných zastánců komise. U blbejch na dvorku se mohou na motorku vykašlat, místo toho si mohou teď číst volební sliby SPD.

Stačily 2 roky na to, aby SPD zradila úplně všechny, své voliče, své členy v regionech, aby vyměnila krajské buňky, aby rozbila svoji nejúspěšnější buňku v Ostravě, která v roce 2017 udělala pro SPD nejlepší výsledek ze všech regionů, SPD stačila ve volbách do komunálu v Praze nasadit zednáře, stačila v Evropském parlamentu hlasovat pro usnesení evropských národů o tom, že Sovětský svaz je spoluviníkem vypuknutí II. sv. války, SPD stačila hlasovat jednomyslně pro usnesení na ochranu Izraele a jeho okupací kolem dokola, SPD stačila prohlasovat s Janem Hamáčkem zbraňový zákon na zákaz domobran v ČR, a teď v červnu 2020 už SPD nepokrytě hlasuje spolu s TOP 09 a Evropskými hodnotami Jakuba Jandy pro zřízení poslanecké komise, která bude vyšetřovat hybridní hrozby a vliv alternativních zdrojů na ČR, a to zejména působících z ciziny, tedy z Ruska, z Číny a z USA, čímž zjevně asi myslí nás. Ty vole, to nevymyslíš!

Zrada alternativy a vlastenců je možná vynucená ze strany SPD kvůli Trikolóře, ale hlasování pro vznik ideového orgánu, který půjde po krku alternativě, lze chápat pouze jako zradu

Konceptuální sebervažda SPD je dokonána a završena. A tím je to dané! Okamurovo hnutí přešlo na stranu temnoty, spojilo se s Demoblokem a systémovými stranami jako je ČSSD (viz. zbraňový zákon a zákaz domobran) a TOP 09, která usilovala mnoho let ve spolupráci s Evropskými hodnotami o ustanovení této komise. Jednomyslné hlasování SPD jasně ukazuje, že v Okamurově hnutí se rozhodli provést systémovou změnu spojenou s konceptuální sebevraždou a integrovat se do poslanecké neoliberální sněmovny s cílem zabránit Trikolóře za každou cenu dostat se do Poslanecké sněmovny.

Kalkul SPD je průhledný a očividný, budou se snažit činnost komise nasměrovat proti Trikolóře. Jinou motivaci v této konceptuální sebevraždě SPD nalézt nelze, je to kalkulace, která počítá s tím, že když se zabrání růstu Trikolóry a komise bude amplifikovat obvinění, že Trikolóra je napojena na ruskou stopu v ČR, o což se snaží Šafrovo Forum24 v první vlaštovce [9], Trikolora se do sněmovny nedostane, protože ztratí podporu pravicových voličů, kteří tvoří více jak polovinu základny Trikolory. Druhou polovinu tvoří lidé nespokojení s prací SPD po volbách 2017. Trikolóra přitom rovněž není pravá alternativa, a to vzhledem k personálnímu složení a lidem, kteří do strany vstupují, anebo za ni kandidují, jako např. Vladimír Železný (Eisenkraft) [10] napojený na Ronalda Laudera a další.

Jakub Janda, ředitel Evropských hodnot. Dlouhodobě usiloval a lobboval za vznik poslanecké komise proti hybridním hrozbám. Nyní se mu to splnilo, ovšem s podporou celé sněmovny, včetně SPD. A s výjimkou komunistů.

Je to ale nebezpečný tanec na ostří nože, protože tahle taktika se může SPD šeredně vymstít, protože parlamentní komise vzniklá na popud Věry Jourové, Demobloku, Evropských hodnot a Hnutí ANO opravdu může začít být vnímána jako ideo-policie namířená proti svobodě slova, proti samotné SPD, ze které se stane partaj užitečných idiotů z pohledu Demobloku a podpora SPD této komisi se může v roce 2021 navíc stát hlavní municí a olovem pro Trikolóru proti SPD při volbách do sněmovny. Takže v červnu 2020 už víme, že jenom komunisté brání svobodu slova a alternativu v ČR. To je neuvěřitelný paradox pro mnoho lidí v reflexi po 31 letech od Sametu, že to budou právě komunisté jako poslední mohykáni ochrany svobody v neoliberální džungli české politiky.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář