JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Americká Národní střelecká asociace oceňuje krok české vlády k právu na zbraň. Asi jim nic neřekli o Hamáčkově vlastizradě – jak zákeřně zlikvidoval Českou národní domobranu

ČESKO/USA: Americká Národní střelecká asociace (NRA) je neziskovou organizací pro ochranu občanských práv, která má za cíl podporu civilního držení střelných zbraní na základě Druhého dodatku Ústavy Spojených států amerických. A právě NRA na svých oficiálních webových stránkách informovala o počinu české vlády, která schválila, aby bylo právo na obranu se zbraní zakotveno v Ústavě.

Vláda v polovině července podpořila senátní návrh ústavního zákona, který rozšíří Listinu základních práv a svobod o „právo bránit život svůj či život jiného člověka i se zbraní je zaručeno za podmínek, které stanoví zákon.“

Schválení návrhu se příliš neočekávalo, podle ministryně spravedlnosti Marie Benešové ministři návrh podpořili po bouřlivé debatě. V čele tvůrců stál předseda senátorů ODS Martin Červíček, podle kterého má tato norma pomoci čelit odzbrojovacím tendencím v EU.

A právě NRA na svých webových stránkách ocenila Českou republiku, že je i nadále v popředí boje za práva na zbraně v Evropě. „Američtí vlastníci zbraní by měli stát v solidaritě s Českou republikou, protože se snaží zachovat ozbrojenou sebeobranu jako základní lidské právo a bojovat proti úsilí nadnárodních agentů civilního odzbrojení,“ stojí v článku.

Česká republika již dříve neuspěla u Soudního dvora Evropské unie s žalobou na kontroverzní směrnici, která omezuje vlastnictví zbraní, a to i včetně těch legálně držených. Vláda musela Sněmovně předložit novelu zákona, která unijní regulaci přebírá v nezbytně nutné míře.

Odeslat komentář