JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Americký prezident Donald Trump ve svém čtvrtečním projevu: Demokraté v případě Bidenova vítězství zničí ekonomiku, rozpustí policii, zvýší razantně daně a přivedou zemi k anarchii! Demokraté jsou zcela pomatení a Biden se stane Vaší „noční můrou“!

USA: Americký prezident Donald Trump v projevu ostře napadl svého vyzyvatele v boji o Bílý dům Joea Bidena. Demokraté v případě Bidenova vítězství zničí ekonomiku, rozpustí policii a přivedou zemi k anarchii, uvedl Trump ve svém čtvrtečním projevu v Old Forge ve státě Pensylvánie. Američany varoval, že se Biden, pokud bude zvolen prezidentem, stane jejich „noční můrou“.

Členové Demokratické strany jsou „zcela pomatení“ a chystají se razantně zvýšit daně, prohlásil Trump s tím, že v nynějších volbách půjde o „přežití národa“. Republikánský prezident rovněž zopakoval své dřívější nedoložené tvrzení, že demokraté mohou volby vyhrát pouze pomocí volebních podvodů.

K současné koronavirové pandemii ve Spojených státech Trump řekl, že je „doufejme v posledním tažení“. Podle agentury DPA pro to opět chybějí důkazy – v zemi v posledních dnech stále přibývá mezi 40 až 50 tisíci případy nákazy denně. Od začátku března s covidem-19 zemřelo v USA více než 174 tisíc lidí

Po pensylvánském guvernérovi z řad demokratů Tomu Wolfovi prezident v projevu žádal uvolnění opatření přijatých s cílem zabránit šíření koronavirové nákazy, včetně omezení pohybu obyvatelstva. Vedlejší účinky těchto restrikcí jsou podle Trumpa „nebezpečnější než virus samotný“. Wolf se chystá uvolnit opatření teprve den po volbách 3. listopadu, míní Trump.

Biden chce zavést zákaz vycházení, tvrdí Trump

Bývalý viceprezident Baracka Obamy, Biden, podle něj chystá dokonce „trvalé zákazy vycházení“, což DPA označila opět za nepodložené tvrzení – demokratický uchazeč o prezidentskou funkci nic takového nikdy nenavrhoval.

Před přítomnými stoupenci prezident dále prohlásil, že „Biden není přítelem Pensylvánie, je vaší nejhorší noční můrou“. Pensylvánie je jedním z takzvaných bitevních států, u nichž se těžko předpovídá, k jakému kandidátovi se ve volbách přikloní.

Trump zopakoval i svá předchozí varování, podle nichž by vláda demokratů způsobila v zemi chaos a násilí. Ani zde přesné důvody neuvedl. „Chcete-li si představit život za prezidenta Bidena, myslete na doutnající trosky Minneapolisu, anarchii plnou násilí v Portlandu, chodníky Chicaga zalité krví, a pak si představte, že chaos dorazí i do vašeho města a každého dalšího města Ameriky,“ dodal Trump.

Biden přijal nominaci

Joe Biden přijal nominaci Demokratické strany do souboje o Bílý dům, oficiálně se tak stal vyzyvatelem prezidenta Donalda Trumpa v listopadových volbách. V projevu na závěr stranického sjezdu bývalý viceprezident Baracka Obamy uvedl, že chce být prezidentem všech Američanů, nikoli pouze těch, kteří pro něj budou hlasovat.

„S velkou ctí a pokorou přijímám nominaci pro úřad prezidenta Spojených států,“ řekl 77letý Biden v proslovu, který komentátoři shodně označovali za nejdůležitější v jeho padesátileté politické kariéře.

„Společně můžeme překonat a překonáme dobu temna v Americe,“ řekl ve video projevu přenášeném z jeho domu ve Wilmingtonu ve státě Delaware na sjezd konaný v Milwaukee. Učinil rovněž slib, že sjednotí hluboce rozdělenou zemi, dostane pod kontrolu koronavirovou pandemii a vytvoří miliony pracovních míst. Hodlá rovněž najít odpověď na „rasistickou nerovnost“ v americké společnosti a rozhodně bojovat proti změnám klimatu

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář