JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Analýza Německého centra pro ilegální migraci: Neziskovky spolupracují s pašeráky lidí už u břehů Lybie!

EU: Interní zprávu německého analytického a strategického střediska pro nelegální migraci (GASIM) získal německý deník Die Welt.

Tak vida! Německé analytické a strategické středisko pro nelegální migraci (GASIM) uvedlo, že pašeráci lidí z Lybie spolupracují s plavidly nevládních organizací pro přepravu migrantů. Poprvé tak potvrdilo fakt, o němž se spekuluje už dlouho.

Interní zprávu GASIM získal německý deník Die Welt, který mimo jiné uvedl: “Jsou opakovaně zaznamenány společné odjezdy pašeráků a lodí beziskovýcgh organizací od břehů Lybie. Pašeráci jsou s loděmi neziskových organizací v kontaktu satelitními telefony.”

Pašerácká praxe ve Středozemním moři je tedy již taková, že se do Evropy může dostat úplně kdokoli a v libovolném počtu. Pašeráci shromáždí zájemce, nechají si zaplatit (tisíce dolarů) a zavolají přes satelitní telefon neziskové organizaci, že vyjíždějí.

Pašeráci a neziskové organizace tak fungují v podstatě jako jedna firma. Jde o obrovský byznys, kde se točí miliardy korun, který zdeformuje budoucnost Evropy na mnoho generací dopředu – a možná navždy. 90 procent migrantů jsou muslimové. Od roku 2015 se dostalo do Evropy na pozvání Německa 5 milionů migrantů.

Vypadalo by opravdu nevhodně, aby neziskovky (většinou německé) nakládaly migranty hned v přístavu v Lybii. V praxi je to ale v podstatě totéž.

Vratké lodě pašeráků odvezou migranty jen pár kilometrů – mimo dohled z pevniny. Tam už na ně čeká “záchranářská loď”. Je to jako trajekt Afrika – Evropa. A zadarmo.

Zlatý důl pro neziskovky, placené z Německa

V oblasti působí především lodě Ocean Viking (kterou provozuje nezisková organizace SOS Méditerranée), Alan Kurdi (provozuje německá neziskovka Sea-Eye) a Sea-Watch 3 (německá kapitánka ve službách různých neziskovek).

Lodě neziskovek operovaly u břehů Lybie a Tuniska (odtud je to na Sicílii je cca 200 km) částečně i v době korovavirové karantény. Tehdy počet dovezených migrantů klesl, ale nyní již dosahuje rekordních výší v řádech tisíců.

Německo se snaží dovozem migrantů vyřešit si své problémy, ale vymklo se to, a zatáhlo do toho celou Evropu. Alternativou Evropské unie se zdá být vznikající americký projekt Trojmoří, kde to bude podobné, ale bez Němců a bez migrantů.

Jak vydírat Itálii

Při poslední akci nasbírala loď Ocean Viking 180 migranty ve Středozemním moři mezi 25. až 30. červnem při čtyřech různých záchranných akcích, podle všeho všechny ve spolupráci s pašeráky.

Loď opakovaně žádala o povolení k přistání v Itálii a na Maltě, ale její žádosti však byly zamítány. Pak vzali migranti události do svých rukou. Šest se pokusilo o sebevraždu, jiní začali ohrožovat posádku. Nakonec Itálie nechala vylodit migranty na Sicílii.

Potvrzeno: Pašeráci lidí jsou ve stejné partě

Agentura GASIM analyzuje informace o nelegální migraci a pašování lidé několika federálních úřadů včetně Federálního úřadu kriminální policie, Federální policie, Federálního úřadu pro migraci a uprchlíky a Federálního úřadu pro ochranu ústavy.

Zpráva GASIM je v souladu s předchozími obviněními italských státních zástupců v roce 2017, že nevládní organizace přímo spolupracují s pašeráky lidí v Libyi.

Podle zprávy GASIM plavidla nevládních organizací přivezla do Itálie a na Maltu od začátku roku více než dvě třetiny všech migrantů. Odhaduje se asi sedm tisíc migrantů, což je více, než loni.

Pracovníčka mimovládky prevážajúcej migrantov sa preriekla ako prebieha tzv. záchrana migrantov:

https://www.facebook.com/hricalubos1/videos/2088064511497778/

Odeslat komentář