JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Bill Gates pro CNN: Neexistují žádné záruky plné účinnosti vakcín proti koronaviru! Nejtěžší bude donutit lidi, aby souhlasili s očkováním…

USA: Zakladatel Microsoftu Bill Gates v rozhovoru s CNN uvedl, že neexistuje žádná záruka účinnosti budoucí vakcíny proti koronaviru.

Zdůraznil však také, že nejzávažnějším problémem nebude vývoj a distribuce preparátu, nejtěžší bude přimět lidi, aby souhlasili s očkováním.
Zakladatel Microsoftu Bill Gates v rozhovoru s CNN uvedl, že neexistuje žádná záruka, že by vakcíny, které se v současné době vyvíjejí proti koronaviru, budou v ideálním případě blokovat přenos nemoci.

Podle něj jsou Spojené státy schopny „velmi, velmi rychle“ zvýšit rozsah testování.

„Ve skutečnosti několik zemí v tomto případě udělalo vše velmi dobře a jejich technologie se zlepšuje. Ovšem v USA neexistovaly žádné přísliby, že vedení bude mít vše pod kontrolou, ani koordinaci akcí, které lze očekávat,“ dodal Gates.

Podle univerzity Johna Hopkinse je v současné době ve Spojených státech nejméně 2,4 milionu potvrzených případů infekce COVID-19 a více než 122 tisíc úmrtí.

Gates přisoudil nárůst počtu infikovaných lidí nedostatečnému testování a špatnému sledování kontaktů pacientů, jakož i nízkému používání masek v populaci. Zdůraznil také, že v jiných zemích, které tento úkol účinně splnily, se počet chorob snížil.

„Rozsah chování ve Spojených státech je v současné době velmi široký: někdo se ve svém jednání chová konzervativně, někdo ignoruje epidemii,“ zdůraznil Gates. „Někteří lidé vnímají, co se děje, jako něco politického, a to je politováníhodné. Můj přítel, guvernér Severní Dakoty, musel říci: „Prosím, nezacházejte špatně s těmi, kdo nosí masky.“ To prostě hlava nebere.“

Současně podnikatel označil prohlášení Bílého domu, že nárůst zjištěných případů je přímým výsledkem aktivnějšího testování „zcela lživým“. Rovněž si postěžoval na nedostatečné vedení Spojených států při řešení problému COVID-19 na světové scéně, v důsledku čehož hlavní břemeno nemoci na sebe vzaly rozvojové země, jako je Brazílie a Indie.

Když hovořil o vývoji vakcíny, Gates poznamenal, že lidé, kteří ji vytvoří, se zaměřují na dvě charakteristiky: zaprvé, jak zabraňuje infekci očkované osoby, a za druhé, jak narušuje přenos viru na jiné lidi.

Přičemž zakladatel společnosti Microsoft varoval, že neexistuje žádná záruka, že by vakcína v ideálním případě blokovala přenos nemoci.

Největším problémem však podle něj nebude vývoj a distribuce vakcíny, nejtěžší je přimět lidi, aby souhlasili s očkováním. Přesto je Gates přesvědčen, že většina lidí projde tímto postupem.

Mezitím americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí uvedlo, že na jeden detekovaný případ koronaviru bylo 10 nediagnostikovaných případů. Tedy, že počet nositelů koronaviru v USA je ve skutečnosti 23 milionů a nikoliv oněch oficiálních 2,4 milionů.

Odeslat komentář