JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

„Bol to prevrat“ – Argentína neuznáva bolívijskú vládu

ARGENTÍNA: Argentínsky minister zahraničia Felipe Solá novinárom povedal, že jeho krajina nemá žiadne kontakty s bolívijskou dočasnou vládou. Argentína ju neuznáva, dočasná Áñezova vláda sa dostala k moci prostredníctvom štátneho prevratu.

Argentína nemá žiadne kontakty s existujúcou bolívijskou vládou, očakáva, že sa tam budú voľby konať v septembri a že budú prebiehať hladko, oznámil argentínsky minister zahraničných vecí na videotlačovej konferencii. S víťazom týchto volieb však obnovia normálne diplomatické vzťahy, aj keď sa Argentíne výsledok volieb nepáči:

„Nemáme žiadny vzťah s dočasnou vládou Bolívie, neuznávame ju. Pretože je to vláda, ktorá prišla k moci pučom. Musíme čakať na voľby v Bolívii 6. septembra a uznáme toho, kto vyhrá.“

Po tom, ako opozícia vedená Carlosom Mesa v Bolívii oznámila obrovské nezrovnalosti vo voľbách 20. októbra 2019, Evo Morales rezignoval ako prezident pod nátlakom armády a opustil krajinu. Nasledovala rezignácia celého bolívijského vedenia a presun moci na opozičnú hovorkyňu Senátu Janine Áñez.

Úrady oznámili nové prezidentské voľby. Morales nesmie kandidovať v týchto voľbách. Namiesto toho zostáva v Argentíne, odkiaľ vedie prezidentskú kampaň „Hnutia za socializmus“.

IGOR JUREČKA

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář