JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Bratranec Muammara Kaddáfího žaluje Hillary Clinton za „zničení Libye“

LIBYE: Politický činitel libyjské Fronty národního zápasu Ahmed Gaddaf al-Dam v pondělí oznámil, že spustil první kroky k žalobě bývalé kandidátky na prezidenta USA a někdejší ministryně zahraničí Hillary Clinton za obvinění z šíření zkázy a podpory terorismu v Libyi.

Politický činitel libyjské Fronty národního zápasu Ahmed Gaddaf al-Dam

Tento bratranec zesnulého libyjského prezidenta plukovníka Muammara Kaddáfího v exkluzivním interview s ruským Sputnikem řekl, že pověřil svůj právní tým, aby tuto bývalou ministryni zahraničí USA žalovali.

Gaddaf al-Dam dodal, že právnímu týmu poskytl další dokumenty, které nebyly ministerstvem zahraničí USA zveřejněny, k žalobě na Hillary Clinton za obvinění z šíření zkázy a podpory z terorismu v Libyi.

Žádné další podrobnosti zveřejněny nebyly a není ani jasné, kde byla ta žaloba podána.

Hillary Clinton byla ministryní zahraničí za amerického prezidenta Baracka Obamy, kdy v roce 2011 NATO intervenovalo do Libyjské občanské války.

Libyjský prezident Muammar Kaddáfí byl nucen pod těžkým bombardováním NATO v roce 2011 uprchnout z Tripolisu a hledat útočiště v blízkém městě Sirta, kde ho později chytily protivládní síly a následně ho jeho věznitelé zabili.

Níže proslulé video, kde Hillary s hlasitým chechtotem jásá nad zavražděním Kaddáfího.

https://www.youtube.com/watch?v=6DXDU48RHLU&feature=emb_err_woyt

Libye od roku 2011 zažila spoustu svářících se vlád a milicí snažících se uchvátit kontrolu nad ropnými zdroji země, které ve stavu vypuklé anarchie zůstávaly kriticky důležité, přičemž zažila i vzestup ISIS a trhu s otroky, což tam niky předtím neexistovalo.

Náhledový obrázek: Ahmed Gaddaf al-Dam, bratranec bývalého libyjského prezidenta Muammara Kaddáfího, via Reuters.

Autor: Tyler Durden

Překlad: reformy.cz

Zdroj: https://www.zerohedge.com

Odeslat komentář