JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Bude Matovičova vláda vymenená? Prvé náznaky, že nadnárodný kapitál uvažuje o položení Matovičovej vlády

SLOVENSKO: Začínajú sa rysovať prvé náznaky, že nadnárodný kapitál uvažuje o položení Matovičovej vlády.

Odchod poslanca Národnej rady Miroslava Kollára z vládnej koalície OĽANO, odchod europoslankyne Lucie Nicholsonovej zo strany SAS, ďalšie hlasy koaličných poslancov proti predlžovaniu núdzového stavu začínajú signalizovať náznaky nových vetrov. Nejde o principiálne postoje, to od bezcharakterných zástupcov týchto strán nikto neočakáva. S veľkou pravdepodobnosťou ich vedie pud sebazáchovy a najmä viera, že pokiaľ opustia potápajúcu sa loď včas, zachytia sa na inej politickej aréne.

Aj v mediálnom mainstreamovom pôsobisku sa objavujú nesmelé náznaky nesúhlasu s niektorými krokmi, obzvlášť s predlžovaním núdzového stavu, ktoré sú len ozvenou korporátnych majiteľov periodík.

Zatiaľ len drobné predstierané vzbury poslancov, ktorí si začali vytvárať imidž spravodlivých politikov, aby si predovšetkým zachránili kožu pred pustošivými dopadmi súčasnej vlády, zbabelo opúšťajú rady koaličných strán, sú síce zatiaľ len prvými lastovičkami, ale môžu byť aj signálmi zmien. Obzvlášť v čase, kedy tečú peňazovody a svorka okolo Matoviča prehajdákava milióny eur na zákazky bez výberových konaní a kde sa testovanie stalo diamantovou baňou.

Matovičova vláda posledným skutkom, kedy zabrzdila, vo svete účinnú liečbu Ivermectinom, najnovšie kupčením s hlasom Remišovej, ktorá vetom zablokovala vakcíny Sputnik V, jasne dokázala, že nemá záujem občanov liečiť a zachrániť, keď miesto liečby zvolila testovanie, prekročila už nielen hranice u občanov, ale zrútila navonok starostlivo pestovanú fasádu o záchrane ľudských životov.

Veľa dôvodov na radosť však nemáme. Nedávne arogantné vystúpenie bývalého premiéra Petra Pellegriniho vo výzve Čaputovej na demisiu Matovičovej vlády a zostavenie úradníckej vlády, nieslo jednoznačný odkaz: “neviem sa dočkať sľúbeného premiérskeho kresla”. Je málo pravdepodobné, že išlo o Pellegriniho spontánnu reakciu, pravdepodobne jej predchádzali vnútorné rokovania a isté sľuby.

Do úvahy prichádza eventualita, že nepotrvá dlho a Matovič bude zbavený moci a uprataný čo najďalej, od spravodlivého hnevu Slovákov, pravdepodobne do zahraničia.

Medzinárodní hráči sú na túto alternatívu pripravení a majú pripravené ďalšie figuríny, aj dokonale vypracované plány. Po voľbách, ktoré nadnárodnému riadeniu vyrazili zbrane odstavením pripravenej strany Progresívneho Slovenska, získali čas na výber a prípravu nových oddaných budovateľov kontrolovaného progresívneho sveta.

Nečakaná aktivita opozičného Smeru k iniciovaniu referenda, im zrejme veľké vrásky na čele nerobí, zrušiť referendum pod zámienkou ohrozenia pandémiou, by bolo, aj bude, smiešne ľahkou záležitosťou, napriek tomu to bol zrejme jemný škrt cez rozpočet. Pretože do hry vstúpil opäť najväčší rival, bývalý premiér Robert Fico, ktorého odsúdili ako politickú mŕtvolu a po zúfalstve zo súčasnej nevlády,  pritiahne opäť mnohých voličov.

Masívnu občiansku iniciatívu za zbieranie petičných hárkov, ktorej sa nedá zabrániť ani zákazom vychádzania, nebude možné zmiesť zo stola tak jednoducho, ako rozpustiť protesty streľbou, či vodnými delami.

Pozícii Matoviča určite nepomohol ani únik informácií o urýchlenom lámaní ústavy, ani jeho odstavenie obyvateľov od základných životných potrieb, aby ich donútil podporovať vlastný testovací biznis, vystavenie národa laboratórnym nacistickým pokusom, hlavne nie únik do svetovej tlače. Podobné otvorené lapsusy sa nehodia do tejto medzinárodných starostlivo budovaných postupných krokov medicínskej totality. Jeho prehnaná iniciatíva prešpikovaná narcistickou povahou, psychopatizmom a stratou kontroly, nútia konať, aby boli navonok dodržané kritéria plynulého prechodu do nového sveta.

Povoliť vypísanie nových volieb v tak predčasne rýchlom termíne, zrejme v pláne nebolo, takže do úvahy prichádza iba výmena marionety v rámci existujúcich strán, alebo vymenovanie úradníckej vlády pod dozorom americkej gubernátorky.

Po dôkladnom precedení politikov cez sito, bola ponuka viac ako zúfalá, výber medzi profesionálnym smilníkom z mafiánskych kruhov, duchom posadnutým ministrom, nie veľmi bystrým ministrom obrany, či dokonca zo záložných progresívcov medzi drogovým dílerom, alebo bezvýraznou Biháryovou, nájsť nové vhodné kádre nebolo jednoduché.

Preto jeden z najpravdepodobnejších kandidátov sa ukazuje liberálny, po moci dychtivý Pellegrini, s dostatočným progresivistickým súkromným profilom a už osvedčený v plnení direktívnej agendy nadnárodného kapitálu, aktívny spoluautor Agendy 2030, signatár všetkých migračných paktov, otvárajúcich dvere nelegálnej migrácii, s ústretovým postojom voči presadzovaniu nadpráv LGBTI menšín a čo je hlavné, v úvode prejavenou úslužnosťou voči farmaceutickej COVID-19 agende.

 

Autor: Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Zdroj: https://zemavek.sk/

Odeslat komentář