JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Čína za deset dní dokončila stavbu obří nemocnice pro choré na koronavirus, povolala do ní 1400 vojenských lekářů. Fascinující video!

ČÍNA: Čína za deset dní vybudovala ve městě Wu-chan nemocnici s tisícovkou lůžek, která má sloužit lidem nakaženým novým typem koronaviru. První pacienty by nové zařízení mělo začít ošetřovat v pondělí. Virus si v zemi vyžádal už nejméně 304 obětí a nakazilo se jím více než 14 tisíc lidí.

Výstavba nemocnice Chuo-šen-šan, která je sestavena z předpřipravených stavebních buněk, začala minulý čtvrtek. Úřady ji původně chtěly dokončit za šest dní, čímž by překonaly rekord, který stanovila nemocnice postavená v Pekingu v roce 2003 při podobné epidemii SARS.

Podle agentury Nová Čína do Wu-chanu v neděli dorazilo na příkaz čínského prezidenta Si Ťin-pchinga 1 400 vojenských lékařů, kteří mají v novém zařízení od pondělí ošetřovat nemocné.

Mnoho z těchto lékařů podle Nové Číny působilo již v Pekingu při epidemii SARS či v západní Africe při epidemii eboly v letech 2013 až 2016.

Ve Wu-chanu teď souběžně vzniká ještě další nemocnice Lej-šen-šan, která by měla pojmout 1 300 až 1 500 pacientů. Čínská televize CGTN v sobotu informovala, že je stavba z poloviny dokončena a že první pacienty by nemocnice měla přijmout ve čtvrtek

Čínská státní televize CCTV v neděli informovala, že chce Peking urychlit výstavbu ještě dalších nemocnic v provincii Chu-pej, ve které je i město Wu-chan a která je epidemií nového koronaviru nejhůře zasažena.

Lékaři si stěžují na distribuci ochranných roušek

Peking chce zároveň vytvořit národní distribuční síť zdravotnického materiálu, především ochranných roušek a obleků pro lékaře, kterých je v některých zasažených oblastech nedostatek.

Thajské ministerstvo zdravotnictví v neděli oznámilo, že kombinací léků proti HIV a chřipce vyléčili jednasedmdesátiletou čín

Vláda schválila přerušení přímého leteckého spojení mezi Čínou a Českem. Nařízení vstoupí v platnost v neděli.

Podporu Číně vyjádřily Spojené arabské emiráty, když speciálně nasvítily nejvyšší mrakodrap světa, 828 metrů vysoký Burj Khalifa.

Odeslat komentář