JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Co stojí za problémy s vakcínou? Evropská komise tají pravé příčiny, neboť jde o zločin, tvrdí Ivan David

EU: Evropská komise, jež ve svých rukou soustředila logistiku vakcinační kampaně, narazila na průtahy, které předsedkyně Ursula von der Leyenová již vysvětlovala různými příčiny. Europoslanec SPD Ivan David si ale myslí, že přitom nezazněla ta skutečná příčina. A to hlavně proto, že by byla podle Davida pro veřejnost určitě nepřijatelná.

Problémem je podle politika zejména to, jak byla uzavřena smlouva s dodavateli vakcíny. Chybí tam totiž podle něj jakákoliv demokratická kontrola.

„Uzavřeli smlouvu, podle níž platí cizími penězi, penězi poplatníků a utajují obsah smlouvy. To není drobné darebáctví úředníčka městského zastupitelstva, které má naději, že unikne pozornosti. To je zločin, za který v méně „demokratických“ zemích hrozí poprava, v EU nic. To je příliš málo. Jde o desítky miliard a desetitisíce mrtvých,“ tvrdí David.

 

Europoslanec poukazuje na to, že proces uzavření dohody byl zcela neprůhledný, vzhledem k čemuž dnes již není možné získat odpovědi na řadu jednoduchých otázek.

„Jaké bylo výběrové řízení při výběru dodavatelů vakcín? Žádné, šlo o dohodu za zavřenými dveřmi. Jaká jsou ujednání o cenách a termínech dodávky? To nesmíme vědět. Je toto ujednání plněno? Nekontrolovatelné… Jestliže by nebylo plněno, jaké budou sankce? Sankční ujednání v takové přátelské smlouvě o dodání peněz asi chybí,“ domnívá se David.

V této situace je podle něj logické, že jiné firmy než ty vybrané Evropskou komisí, mají potíže se schválením na evropském trhu.

„Příslušná autorita EU pochopitelně není příliš vstřícná a jejich schválení se „kupodivu“ vleče. Za kritické situace je ovšem těžké trestat země, které si nakupují vakcíny bez schválení EU. Česká republika se ovšem vyznačuje zvláštní loajalitou, sice umře pár tisíc lidí navíc, ale nebudeme přece provokovat, to se pro představitele protektorátu nehodí,“ poukazuje David.

„Ta tajná smlouva musí být pěkně vypečená, když se nepřipouští alternativa. Čas plyne, lidé umírají, hospodářství se pomalu hroutí, mnoho lidí má sociální problémy. A „někdo si na spáleništi přihřívá polévku“,“ citoval David Karla Čapka.

Vzpomněl si pak i na aforismus Milana Růžičky: „Chtěl být událostí a stal se případem.“

To je dle Davida případ předsedkyně EK, která chtěla posílit prestiž EU, ale nebyla schopna odhadnout možnosti a dosáhla „nepřehlédnutelného selhání“. David se proto diví, že jako politička působící v demokratickém systému ještě neskončila.

„Výsledek? Korupce, neschopnost, nedostatek vakcíny a velké zaostávání za Spojeným královstvím, které již dobrodiní členství v EU nesdílí. A zcela nepochybně mnoho zbytečně mrtvých, kteří se nákaze mohli vyhnout,“ shrnul celou věc Ivan David.

 

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/

Komentář

  • Sedmý.7

    24. února 2021

    Europoslanec SPD Ivan David musí svá poznání a nálezy překračující hranice trestní odpovědnosti prezentovat přímo na půdě Evropského parlamentu. V případě, že by tu snad měla zaznít obrana typu: „Ale já sám tam nic nezmůžu“, tak bude nejlepší nastoupit na první letadlo, loď, nebo autobus popř. mezka a odcestovat zpět do vlasti. Nemá to smysl.
    „S“

Odeslat komentář