JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Filip Vávra: Rabování podle Black Lives Matter nahrazuje odškodnění za otroctví

USA: Pokojný protest v Chicagu se, jako obvykle, proměnil v orgie násilí a rabování. Policie v tomto městě, kde během některých víkendů dojde k více postřelením, než v naší zemi za 10 let, ale nestála stranou a zatkla všechny, co neutekli. Středoevropan o událostech z Chicaga neinformoval, tak alespoň z mnoha set videí jedno ilustrační, jak se rabovalo…

… a jak některé těžkopádnější bojovníky za svobodu chytila policie i s lupem v ruce.

Nikoho nepřekvapí, že Black Lives Matter nyní pořádají demonstrace za zatčené zloděje. Škody, které dosáhly výše 60 milionů dolarů originálně označují za odškodnění za otroctví.

Aktivistka Ariel Atkins k tomu řekla:

“Je mi jedno, jestli se někdo rozhodne vyrabovat Gucci, Macy nebo Nike, protože vím, že takový člověk bude jíst a bude mít oblečení. A to jsou reparace. Obchody stejně mají pojištění.”

Problémy v Chicagu začaly poté, co policie pronásledovala ozbrojeného černocha. Ten se během úprku otočil a začal střílet, ale mušku měl na rozdíl od palbu opětujících policistů mizernou, a tak skončil v nemocnici. Na internetu se pak rozšířila falešná zpráva, že policisté zastřelili patnáctiletého černocha, a dav volající po spravedlnosti vyrazil do ulic ukrást si tenisky.

Filip Vávra

Odeslat komentář