JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Francúzsko plánuje predĺžiť stav núdze až do konca júla

FRANCÚZSKO: Francúzska vláda plánuje predĺžiť stav núdze v súvislosti s pandémiou koronavírusu o ďalšie dva mesiace, do 24. júla. Na tlačovej konferencii o tom dnes informoval minister zdravotníctva Olivier Véran. Začiatkom týždňa návrh predložia parlamentu. Stále pritom platí, že 11. mája začne krajina s postupným uvoľňovaním bezpečnostných opatrení.

Predčasným skončením núdzového stavu, ktorý v krajine platí od 24. marca, by vraj podľa Vérana riskovali opätovné zosilnenie epidémie. „Ak by sme naraz poľavili cez noc 11. mája, môžeme si byť istí, že všetko toto obdivuhodné úsilie francúzskeho ľudu, ktoré doteraz vynaložil by, vyšlo nazmar,“ povedal.

Na tlačovej konferencii sa zúčastnil aj minister vnútra Christophe Castaner, ktorý doplnil, že medzi ďalšie navrhované opatrenia, ktoré predložia parlamentu, patria cestovné obmedzenia a zavedenie karanténneho procesu pre ľudí prichádzajúcich do Francúzska „zo zahraničia, z Korziky a ďalších zámorských území“.

„Cieľom vlády nie je brániť Francúzom v cestovaní, ale zabrániť vírusu v cestovaní,“ poznamenal Castaner. Od 11. mája budú tiež povinné ochranné rúška a masky na tvár vo verejnej doprave.

Odeslat komentář