JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Hlavný bachar žaláru „Slovensko“ sa práve rozhoduje ako dlho bude ešte týrať a väzniť ľudí

SLOVENSKO: „Demokratickému“ premiérovi úloha samovládcu tak veľmi vyhovuje, že spraví všetko preto, aby v nej ostal čím najdlhšie.

Obmedzenia, zákazy, príkazy… to všetko umožňuje núdzový stav, ktorý vláda vyhlásila pre štátne nemocnice pôvodne od 16. marca 2020. Následne ho viackrát rozšírila o ďalšie oblasti a opatrenia. Igor Matovič sa tak stal takmer neobmedzeným pánom Slovenska. A zjavne sa mu to natoľko zapáčilo, že špekuluje o jeho opätovnom vyhlásení.

Raz sa vyhovára na konzílium, inokedy na krízový štáb, ale faktom je, že tieto náhodne kreované orgány nemajú žiadnu politickú zodpovednosť a ich právomoc je dosť nejasná. Exekutívna právomoc ale aj tak vždy  leží na pleciach premiéra, prípadne vlády či parlamentu a v niektorých prípadoch až prezidenta (tky). Tých všetkých má Matovič omotaných okolo prstu a ak niekto len hlesne, že by to malo byť inak, okamžite príde taká vlna nenávisti a verejného urážania, že prípadným smelším protestom je rýchlo koniec.

Len si spomeňte na tie vyhlásenia o dýkach do chrbta od koaličných partnerov, keď sa mu odvážili protirečiť. A na všetky tie nenávistné šplechy voči Sulíkovi, ktorý si dovolil mať iný názor.

Ale Matovičovi úloha samovládcu tak veľmi vyhovuje, že spraví všetko preto, aby v nej ostal čím najdlhšie. Nevadí, že „kĺzavý medián“, ktorý spolu s počtom nakazených určil ako kľúčový pre uvoľnenie obmedzujúcich opatrení, sa už pomerne dlho drží na úrovni 1. Slovensko treba dusiť kým to len pôjde. V opačnom prípade by totiž musel preukázať aj iné schopnosti, ako len vypisovanie hejterských statusov na Facebooku.

Tento pán, ktorý pôvodne hlásal, že chce konečne urobiť zo Slovenska právny štát, špekuluje ešte aj nad tým, ako vybabrať s ústavou. Nemajú v tom síce jasno ani právnici, ale ona sa nejaká kľučka zasa nájde. Núdzový stav umožňujúci obmedzovať ľudské práva pritom môže byť vládou vyhlásený len na bezprostredne ohrozenom území a na nevyhnutný čas a v nevyhnutnom rozsahu. A maximálne na 90 dní.

Aj keď nebezpečenstvo už zjavne pominulo, deti idú do školy, nemocnice fungujú takmer v štandardnom režime, iba premiér zjavne žije v akomsi paralelnom svete a drží sa svojej neobmedzenej moci ako Fico predsedníctva. Česi už pritom núdzový stav zrušili, maďarská vláda plánuje ukončiť Orbánove riadenie krajiny prostredníctvom dekrétov, len my zrejme ostaneme uzamknutí v dogmatickom svete Igora Matoviča, kde pre slobodu zjavne nie je miesto.

Otázka preto stojí: Ako dlho nás ešte plánuje Matovič väzniť?

Arpád Németh

Odeslat komentář