JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Indie uzavřela dohodu s Ruskem o výrobě protikoronavirové vakcíny Sputnik V. Indické firmy budou ročně vyrábět více než 300 milionů dávek této bezpečné ruské vakcíny proti covidu-19

INDIE/RUSKO: Indické firmy budou ročně vyrábět více než 300 milionů dávek ruské vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Sdělil to generální ředitel Ruského fondu přímých investic (RFPI) Kirill Dmitrijev.

„Indičtí experti vysoce hodnotili to, čeho je schopná ruská vakcína. Naši indičtí partneři proto projevili zájem o získání od Ruska technologie její výroby, v důsledků čehož byla s indickými firmami podepsána dohoda o výrobě více než 300 milionů dávek ruské vakcíny ročně,“ řekl Kirill Dmitrijev v rozhovoru pro televizi NDTV.Dmitrijev kromě toho dodal, že Rusko odpovědělo na všechny otázky Indie ohledně vakcíny proti koronaviru.

„Máme silnou podporu ze strany indických vědců, velmi dobře s nimi spolupracujeme, proto věříme, že Indie se může stát vynikajícím centrem pro dodávky vakcín do celého světa. A odpověděli jsme na všechny otázky, které nám indičtí partneři položili, což je například otázka ohledně publikace výsledků testování. Vydána bude totiž tento týden ve velkém západním časopise. Padla rovněž otázka i o postregistračních výzkumech. Už tento týden jsme zahájili přes 40 tisíc postregistračních studií v Rusku,“ oznámil Dmitrijev.

Dmitrijev rovněž poznamenal, že Rusko obdrželo z různých zemí žádost o více než miliardu dávek vakcíny proti koronaviru.

„Věříme, že společnou výrobou vakcíny s Indií ji dokážeme dodat do všech klíčových zemí světa. Vždyť se jedná o osvědčenou a bezpečnou technologii adenoviru člověka, proto jsme od různých zemí dostali žádost o více než miliardu dávek. A jak jsem již řekl, více než 300 milionů (dávek) ročně si myslíme, že můžeme vyrábět právě v Indii,“ řekl.

Ruská vakcína proti koronaviru

Na začátku srpna Ministerstvo zdravotnictví RF zaregistrovalo první na světě vakcínu proti covidu-19, kterou vyvinuli odborníci Gamalejova ústavu za podpory Ruského fondu přímých investic. Dostala název Sputnik-V.

Generální ředitel fondu Kirill Dmitrijev oznámil, že fond dostal z více než 20 zemí žádosti o nákup jedné miliardy dávek Sputniku-V. Rusko se domluvilo na výrobě vakcíny v pěti zemích a existující kapacity umožní výrobu až 500 milionů dávek ročně.

Přípravek získal všechna potřebná povolení a prošel úspěšně dvěma fázemi testování na dobrovolnících ve věku 18 až 60 let, u nichž byla v důsledku vakcinace vytvořena imunitní reakce a protilátky na SARS-CoV-2. Klinické testování po registraci začne tento týden, vakcína bude ověřena na 40 tisících lidí.

Podle slov ředitele Ústavu epidemiologického a mikrobiologického Alexandra Gincburga budou účastníci této etapy pod přísnou kontrolou lékařů. Nebudou hospitalizováni, ale budou důkladně vyšetřeni před testy, po nich a v jejich průběhu. Kromě toho se plánuje elektronické monitorování, dobrovolníci budou moci přímo informovat lékaře o svých nepříjemných pocitech, budou-li nějaké mít.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář