JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Jak bude EU příští rok rozdávat dotace pro nás Čechy, Slováky, Poláky a Maďary přijde o cca 200 miliard Kč britských příspěvků?

EU: Německu se již teď nedaří a s tlakem na produkci elektromobilů mu klesne poptávka. Prodej elektromobilů a honba za uhlíkovou neutralitou hrozí Německu ekonomické fiasko, tím pádem vybere méně na daních a tedy rozdá méně na dotacích do EU.

Jsem velmi zvědav, jak bude EU příští rok rozdávat dotace pro nás, Poláky, Maďary, Slováky a jak to pohne s našimi eurohujery, když slepice přestane snášet zlatá vejce a jim vyschne jejich letitá obživa.

Dotace jsou škodlivá věc, je to uplácení zájmových lobbistických skupin, jako jsou u nás solární baroni, pěstitelé řepky, biomasy, zpracovatelé řepky, političtí neziskovkáři. Peněz bude v rozpočtu méně, ale tyto mocné skupiny se nebudou chtít svého lizu vzdát. V celé Evropě vznikne ještě větší tlak, na zdanění střední střídy, která nemá s řepkou a multi-kulti nápady pranic společného. Ve Francii se tato tendence již poslední rok obnažila naplno, hnutí žlutých vest dalo jasně najevo, že lidé melou z posledního a že nechtějí platit německé zelené náboženství. Odpovědí byly Francouzům obušky a nová expolze zeleného šílenství již zmiňovaných elektromobilů.

Pro mně je stále nepochopitelné, že tolik lidí z té okrádané střední a nižší třídy si stále myslí, že z evropských dotacích těží i oni. Z velké většiny věří bludu, dotace pobírají pro svůj byznys ti, kdo by veřejné peníze neměli zahlédnout ani z vlaku.

Dotace jsou hloupé, nemorální a zrůdné a já jsem rád, že tento systém brzy začne hroutit sám do sebe, zanikne a smete sebou celou EU, protože přerozdělování dotací je hlavním motorem EU. Bohužel vedlejším efektem a katalyzátorem změn bude naše postupné chudnutí. Bohužel – a funguje to tak naprosto ve všem, i my Češi se vzbouříme, až pocítíme, že je nám hodně hůře.

Lidé mi často namítají – “A jak chceš jinak stavě nemocnice a školy, když ne z dotací? “

Já jim na to říkám – “Normálně z rozpočtových kapitol České republiky!” Rozdíl je v tom, že naši ministři budou určovat který sektor zrovna potřebuje jakou investici, zatímco nyní je z EU nařízeno, že tolik a tolik miliard MUSÍME dát na nesmysly v podobě solárů, větrníků, lidskopárvních neziskovek, a nemůže s těmito nadiktovanými kapitolami pohnout podle potřeby, tak v budoucnu, po rozpadu EU, si tyto investice budeme nastavovat sami. Žádní evropští úřednici nebudou hrozit odebráním nevyčerpaných dotací, spousta nyní korumpovaných lidí navázaných na EU nebude potřeba. O penězích nebudou rozhodovat desetitisíce úředníků napříč kontinentem, ale jen pár lidí v ČR.

Že to u nás bude fungovat lépe než s EU vidíme na příkladu 400 milionové investice na ministerstvu dopravy, kterou naši programátoři zmákli za víkend a ministerstvu ji věnovali. Ministr, který chtěl tuto krádež veřejných peněz protlačit, přišel okamžitě o křeslo. Dnes díky internetu a sociální síti mohou lidé více hlídat rozdávání peněz na všech úrovních. Když bude těch pár lidí v daném sektoru veřejnosti na očích, i korupce bude mnohem menší, než dnes s evropskými úředníky a systémem, který korumpuje z principu.

Jiří Brančík

Odeslat komentář