JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Jižní Korea vede vyjednávání s tvůrci ruské vakcíny Sputnik V o možnosti vyrábět ruskou bezpečnou vakcínu v Jižní Koreji

Ruský fond přímých investic (RFPI) vede vyjednávání s Jižní Koreou o možnosti vyrábět v této zemi vakcínu Sputnik V. Podle ředitele RFPI Kirilla Dmitrijeva jsou jednání v závěrečné fázi.

„Vyjednávání s Korejí jsou v závěrečné fázi. Dosáhli jsme i řadu dohod s Čínou a nyní odstartoval celý závod za (produkční, pozn. red.) kapacity za hranicemi. Snaží se je obsadit především americké a britské společnosti,“ uvedl Dmitrijev v rozhovoru pro ruskou státní televizi Rossija 24.

Podle Dmitrijeva bude vakcína Sputnik V, která bude vyrobena, směřovat v zahraničí na tamní trh.

„Jsme velmi rádi, že jsme se dohodli na výrobě ruské vakcíny v cizině. Bude směřovat právě na zahraniční trhy díky zahraničním produkčním kapacitám,“ vysvětlil generální ředitel RFPI, který vývoj ruské vakcíny financoval.

Předtím náměstek ruského ministerstva zahraničních věcí Sergej Rjabkov prohlásil, že Rusko je otevřeno pro spolupráci se zeměmi Střední Ameriky v oblasti dodávek a lokalizace výroby vakcíny proti koronaviru Sputnik V. Kromě toho se ve středu RFPI dohodl na dodávkách 100 milionů dávek vakcíny Sputnik V pro farmaceutickou společnost Dr. Reddy’s v Indii.Dříve Sputnik agentura informovala, že o ruskou vakcínu projevilo zájem až 50 zemí. Dmitrijev v této souvislosti poznamenal, že vzhledem k tomu, že Rusko může produkovat „pouze určité množství“ této vakcíny, je omezený i počet států, s nimiž RDIF spolupracuje.

Ruské ministerstvo zdravotnictví v srpnu zaregistrovalo první na světě vakcínu proti novému typu koronaviru. Vakcínu Sputnik V vyvinul Ústav epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji.

Tento týden ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško oznámil, že v Rusku jsou nyní registrovány dvě domácí a dvě zahraniční vakcíny proti koronavirové infekci.

Upřesnil, že jedna z těchto vakcín je vyvíjena centrem Vektor Rospotrebnadzoru, druhá – Chumakovské univerzity, třetí je čínská vakcína Sinopharm a další vakcína je založená na adenoviru šimpanze AstraZeneca.

Odeslat komentář