JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Konečne sa zistilo, prečo Západ stále uvaľuje sankcie na Rusko: spôsobil to Putinov prejav v Mníchove v roku 2007

USA/RUSKO: USA a EÚ uvaľujú na Rusko sankcie ako na bežiacom pase. Už roky sa mnohí analytici ako v samotnom Rusku, tak aj v EÚ a Spojených štátoch snažia vysvetliť tento fenomén.  To, že je pes zakopaný v tom geopolitickom močiari, si uvedomujú všetci, ale presné príčiny dodnes nevysvetlil nikto. Pokúsil sa o to aj známy ruský politológ a televízny komentátor Vladimír Pozner, ktorý predložil celkom zaujímavú verziu…

Na svojom oficiálnom portálu uviedol, že sankcie voči Rusku uvaľujú od roku 2007 – z toho najmenšieho dôvodu a často absolútne bezdôvodne a za týmto účelom používajú všetky podradné metódy, bez rozdielu. Podotkol, že príčina je však iba jedna. Odpovedal na otázky divákov a posvietil si aj na to, prečo predsa Západ pravidelne uvaľuje sankcie na Rusko – aktuálne v prípade kauzy „Navaľnyj.“

Môžem povedať iba nasledovné: práve od toho momentu, keď vedenie Ruska v osobe Vladimíra Putina oznámilo, že neuznáva politiku jednopolárneho sveta a že Rusko má svoje národné a geopolitické záujmy, že Rusko nebude, takpovediac, tancovať, ako mu kážu USA, a bolo to povedané v Mníchove, v roku 2007 – práve od tých čias Západ na čele s USA a s aktívnou podporou EÚ „trestá“ a, prirodzene, uvaľuje sankcie na Rusko,“ uviedol známy ruský politológ.

Na tieto účely sa využívajú hociktoré príčiny. Pritom chcem podčiarknuť, že nie som priaznivcom a prívržencom Putina, nie som jeho obhajca a zástanca, ale nie som ani opozičník. Snažím sa hodnotiť situáciu objektívne a som pripravený hocikde a pred hocikým dokázať, že veci sa majú práve takto, ako som napísal,“ zdôraznil Vladimír Pozner.

Bezpochyby, čiastočne sa dá súhlasiť s názorom tohto veľmi skúseného ruského politológa, novinára, analytika a spisovateľa. Nikdy si nedával servítku pred ústa. Určite neklame v tom, že nie je priaznivec Putina: často kritizuje Kremeľ a ruského prezidenta, ale vždy sa to snaží robiť na základe faktov a dosť objektívne. Číže sa nedá povedať, že je neobjektívny ani v tom, prečo Západ uvaľuje sankcie na Rusko a čím sa „previnil“ Putin.

Najnovšia vlna sankcií ozaj valila na Rusko najprv v roku 2007, potom po ukrajinskom majdane v roku 2014, úplne aktuálne v súvislosti s kauzou „Navaľnyj“ atď. Domnievame sa však, že pôvodné príčiny, povedzme, „neznášanlivosti“ Západu a niektorých východnejších krajín voči Rusku sú ukryté inde. A dupľom genéza sankcií uvalených na Rusko, má oveľa dlhšiu históriu.

Zdroj: https://zemavek.sk

Odeslat komentář