JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Matovič zviditeľnil Slovensko. Celý svet píše o tom, že Slovensko má premiéra podvodníka a šaša

SLOVENSKO: Plagiátorská kauza premiéra Igora Matoviča presiahla aj hranice Slovenska. Denník N, ktorý diplomovku vytiahol, dosiahol, že o Matovičovej kauze píšu médiá v rôznych krajinách po celom svete, dokonca aj v najľudnatejšej krajine sveta – Číne. V susednej Českej republike rozoberajú túto kauzu aj podrobnejšie. Najostrejšie vyjadrenia mal komentátor časopisu Reflex, ktorý označil slovenskú vládu za plagiátorských šašov a klamárov

Na snímke Igor Matovič
Ľudia v mnohých vzdialených krajinách sveta často doteraz ani nevedeli, že nejaké Slovensko existuje. V mnohých prípadoch si nás mylia s Československom, či Slovinskom.

Najnovšie však môžeme „poďakovať“ slovenskému premiérovi Igorovi Matovičovi.

O Matovičovej plagiátorskej kauze píšu viaceré médiá po celom svete. Výnimkou nie je ani celosvetovo známa agentúra DPA Tá vo svojom článku píše, že slovenský premiér Igor Matovič získal svoj vysokoškolský titul plagiátom.

Ako ďalej uvádzajú s odvolaním sa na slovenský liberálny denník N: „Matovič získal magisterský titul v roku 1998 na základe práce, ktorú opísal z dvoch ďalších publikácií bez toho, aby ich citoval.“

Agentúra DPA tiež uvádza, že Matovič sa k činu priznal a ospravedlnil sa. Pripomínajú, že bol to práve Matovič, ktorý najviac útočil na bývalého predsedu parlamentu Andreja Danka, ktorý mal podobný problém.

V článku nazývajú Matoviča zakladateľom stredopravej populistickej strany OĽaNO. Na záver pripomínajú, že podobné kauzy majú aj ďalší predstavitelia jeho vlády, a to konkrétne predseda parlamentu Boris Kollár a minister školstva Branislav Gröhling.

Matovičovu kauzu si všimli aj významné nemecké noviny Süddeutsche Zeitung. Nemecké noviny píšu, že „prešlo len niečo viac ako tri mesiace od jeho nástupu do funkcie a už hrozí rozpad vládnej koalície.“ V článku spomínajú aj opozíciu, ktorá žiada Matovičovo odvolanie z postu premiéra: „Líder opozície a bývalý premiér Robert Fico povedal, že jeho strana Smer SD zbiera podpisy na schôdzu o jeho odvolaní.“

Süddeutsche Zeitung ďalej uvádza známy Matovičov výrok, že “odstúpi, ale až keď splní všetko čo ľuďom pred voľbami sľúbil.” Pripomínajú tiež , že Matovič sa pred voľbami pasoval do roly najväčšieho bojovníka proti korupcii, no vzhľadom na súčasnú koronakrízu sa mu ju ešte nepodarilo vymiesť. Noviny taktiež uvádzajú, že kritici považujú Matoviča za nepredvídateľného politika.

O Matovičovom plagiátorstve píšu dokonca aj v ďalekej Číne. Portál news.haiwainet vo svojom článku uvádza, že: “slovenský premiér Matovič priznal mediálne správy o jeho plagiátorstve v diplomovej práci a uviedol, že v tejto veci je zlodej a všetkým čestným študentom, ktorí počas štúdia nepodvádzali, sa ospravedlňuje.“

Čínsky portál taktiež píše o mnohých politikoch, ktorí Matoviča vyzvali na odstúpenie. Spomenuli aj Matovičovho koaličného partnera a podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu, ktorý označil Matovičovo konanie pri diplomovke za veľkú hanbu.

Portál news.haiwainet tiež pripomína, že to bol práve Igor Matovič, ktorý ešte ako opozičný politik vyzýval bývalého predsedu parlamentu Andreja Danka na odstúpenie kvôli podobnému problému s rigoróznou prácou.

Kým v ďalekom zahraničí sa témou Matovičovej diplomovky zaoberali médiá skôr len okrajovo, v susednej Českej republike túto kauzu rozoberali podrobnejšie. Asi najostrejší slovník použil komentátor časopisu Reflex, ktorý na našej vláde nenechal nitku suchú.

Článok nesie názov: “Z novej slovenskej vlády sa stala banda plagiátorských šašov a klamárov.”

Autor článku Viliam Buchert tvrdí, že “Spoločensky sa znemožniť nebýva v politike veľký problém. Avšak rýchlosť, s ktorou tak robí slovenská vláda premiéra Igora Matoviča, ktorá bola vymenovaná 21. marca, je fascinujúca.”

Ako ďalej uvádza: “Niekdajšiu skorumpovanú vládu sociálneho demokrata Roberta Fica vystriedala smiešna garnitúra klamárov.”

Reflex taktiež pripomína že Igor Matovič ako opozičný politik vyzýval Andreja Danka na odstúpenie za podobnú plagiátorskú kauzu: “Na mítingoch dokonca navádzal ľudí, aby kričali, že Danko je „ko..t“ či „ho..o“ a odkazoval mu, nech mu „pobozká pr..l“. Dnes Matovič čelí rovnakému problému a tvári sa, že len urobil, podobne ako mnoho ďalších, chybu. A že nebude odstupovať.”

Viliam Buchert ďalej uvádza, že podobné problémy majú aj ďalsí členovia jeho vlády a to Boris Kollár a Branislav Gröhling : “Kým Matovič volal hlasno po odvolaní jeho predchodcu Danka, teraz zrazu Kollára za to isté podržal. Zdôvodnil to záujmom na udržanie koalície. Ďalšia faloš, trápnosť a podvod na voličoch.”

Autor článku na záver nepredpokladá pre Slovensko dobré časy: “Slovenská politická scéna bola v posledných dvoch rokoch oprávnene rozmetaná a k moci sa dostali noví ľudia. Ale zdá sa, že mnohé problémy vyriešené neboli. Očakávajme preto stále politické či spoločenské pnutie a ďalšie veľké kotrmelce nie sú vylúčené.”

Samuel Gdovin

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář