JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Merkelová: „EÚ neuznáva výsledok prezidentských volieb v Bielorusku“. Stokrát horšie nedávne násilie a štátny teror proti vlastným občanom v Katalánsku, Francúzsku a inde v EU, to nespomenula ani slovom

EU: Členské štáty Európskej únie neuznávajú výsledok prezidentských volieb v Bielorusku. Oznámila to v stredu nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorú citujú agentúry AFP a DPA.

Pre nás… niet pochýb o tom, že vo voľbách došlo k veľkému porušovaniu pravidiel,“ povedala Merkelová na tlačovej konferencii v Berlíne po mimoriadnom videosummite EÚ o situácii v Bielorusku.

Uviedla, že nedávne voľby v krajine neboli „ani slobodné, ani spravodlivé a z toho dôvodu výsledok týchto volieb nemožno uznať“.

Kancelárka zároveň odsúdila „brutálne násilie“ voči pokojným demonštrantom v tejto krajine.

Úradujúci prezident Alexandr Lukašenko vo voľbách z 9. augusta podľa oficiálnych výsledkov získal 80,1 percenta hlasov, jeho hlavná súperka Sviatlana Cichanovská 10,12 percenta.

Následné masové protesty vyústili do tvrdých zásahov bieloruských bezpečnostných síl voči demonštrantom. Zranenia utrpeli stovky policajtov a protestujúcich a viac ako 6000 osôb bolo zadržaných.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář